Több mint 450 fotón elevenedik meg Szeged elmúlt évszázadának története Fári Irén, a Móra Ferenc Múzeum történészének frissen megjelent kötetében. A Szeged anno… című albumban különleges fényképek láthatók a város életének eseményeiről: az 5000. népfőiskolai tanterem avatásán készült felvételen megjelenik például Horthy kormányzó és Klebelsberg Kunó oktatási miniszter, amint egy gyerekek alkotta, élő diadalkapu alatt haladnak át. A kötet bemutatóját szeptember 14-én, szerdán 17 órakor tartják a Móra-múzeumban.
A 19. század közepétől az 1930-as évekig, fotókon keresztül mutatja be a város történetét a Szeged anno…, Fári Irén történész frissen megjelent albuma. A Móra Ferenc Múzeum értékes fényképanyagát felvonultató kötetből megismerhetjük a szegedi városkép alakulását, a nagy árvíz pusztítását és az újjáépítés szakaszait.
A műtermi felvételeken a város polgárai és híres lakói elevenednek meg: láthatjuk Somogyi Károlyt, Sík Sándort, Tömörkény Istvánt vagy Móra Ferencet felesége és Panka lánya társaságában. Emellett az olvasók megismerhetik a paprikapiacon és a szalámigyárban folyó életet, a szabadtéri játékok hangulatát és szembesülhetnek a világháború pusztításával, a lebombázott belvárosi híddal is.
A mindennapok mellett Szeged neves eseményeit is megörökítették. A fényképek segítségével jelen lehetünk a Kossuth szobor avatásán, Horthy kormányzó látogatásán vagy Juhász Gyula 25 éves írói jubileumán, amikor a költő pályatársainak gyűrűjében – József Attila, Szabó Lőrinc, Kosztolányi, Babits és Móra koszorújában – áll a Kultúrpalota lépcsőjén.