A Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal épületének rekonstrukciója kapcsán végezte el az épület pincéje és a két belső udvar bizonyos területein a szükséges próba- illetve megelőző régészeti feltárásokat a KÖSZ.
Az ásatás során a 16-17. századi szegedi lakosság mindennapi életében szerepet játszó tárgyak, elsősorban korsók, fazekak, üvegedények illetve kályhaszemek töredékeit találták meg régészeink. A nagy mennyiségű kerámiatöredék azzal kecsegtet, hogy a restaurátoroknak több edényt is sikerül majd összerakniuk illetve kiegészíteniük.
A kerámiaanyag mellet a kisebbik belső udvar területén végzett próbafeltárás során jelentős mennyiségű üveg- és fémsalak került elő, amely bizonyítékul szolgál arra, hogy a feltárás közvetlen környezetében a két melléktermékkel kapcsolatba hozható ipari tevékenységet űztek.
Deák Andrea, ásatásvezető régész szerint az előkerült tárgyak fontos adatokat szolgáltathatnak a szegedi lakosság anyagi kultúrájának, gazdasági tevékenységének, kereskedelmi kapcsolatainak kutatásához.
De nemcsak a régészek vizsgálják az előkerült leleteket. A természettudományok különböző területeiről érkező szakemberek segítségével derül fény arra, hogy milyen állatokat fogyasztottak a szegediek, mely kerámiák készültek helyben, helyi agyagból, és melyek kerültek ide kereskedők útján, illetve milyen technikákat használtak a kerámiák előállításához.