Parádés a festői névsor a Belvedere Galéria szombati aukcióján, a 204 tételben azonban néhány kevéssé ismert vagy elfeledett, de mindenképpen rangos képzőművész neve is feltűnik. Negyvennégy tétel egymillió forint fölötti kikiáltási árat kapott.
A legmagasabbra, 8,5 millió forintra egy nemrég felbukkant Aba Novák Vilmos-temperát, a művész itáliai korszakának vonzó darabját árazták. Ugyanennyi a Nyolcak-kiállítás egyik fő darabja, Czigány Dezső Nő fasorban című vászna. Czigánytól még két festmény szerepel az aukciós listában, az 1934-es Dél-francia tájkép és a két évvel későbbi Őszibarackos csendélet 5,5 és 4,2 millió forintért. A Nyolcak körének legkülönösebb alakjától, Tihanyi Lajostól is licitálható egy 1908 körüli, többféle címen – Vasaló nő; Szobabelső; A zöld szoba; Vasaló kislány – ismert vászon. A figurális olajkép kikiáltási ára 7,5 millió forint.
Az Ady-verset idéző, ismert, híres Tornyai János-festmény, az 1934-es Tengerpart, alkony, kis hotelszoba 2,8 millióról, míg Huszár Vilmos Stijl kompozíciója 1,8 millióról indul. Az ismeretlenségből bukkant fel Farkas István derűs olajképe, az életmű gyöngyszeme 2,2 millió forintos kikiáltási árral szerepel. Gulácsy Lajos 1908 körül itáliai krétarajza, a Párás tópart 2,4 milliós, a két évvel későbbi, légiesen finom színes ceruzarajz, a Lány rózsafánál 480 ezer forintos induló árat kapott. Figyelemre méltó a kínálatban Hincz Gyula életművének kiemelkedő darabja, egy korai önarckép, Kondor Béla olajpasztellje és Ébneth Lajos képarchitektúrája.
A festői életművek felfedezésével több aukciós ház is kísérletezik, így került előtérbe néhány éve Plány Ervin munkássága. A Nagybányáról indult tehetség a háború áldozatául esett. Ezúttal a Magyarországon szinte alig ismert pointillizmust követő Kilátás a Balatonra című vásznát kínálják 750 ezer forintért. Nagybányán tanult Csont Ferenc is, aki Kernstok Károly hatása alá kerülve festette 750 ezer forintra tartott Ádám és Éva kompozícióját. Az első világháborúban esett el Szirt Oszkár, aki ugyancsak Kernstok követője, akt kompozícióját 320 ezer forintra árazták. Az 1883-ban Ungváron született Pap Gézának még a halálozási évszáma sem ismert, de az tudott, hogy a 20-as években sokszor kiállított a KUT művészcsoporttal. Rajzos, szecessziós városligeti jelenete 1,8 millió forintról indul.