Születésnapi újság Ajándék újságok 12 14 oldalas szülinapi újság gólyahír
Csodaszarvas régiség- Könyv Portál
Csodaszarvas Kulturális és Műkereskedelmi Portál: online piactér antik műtárgy  kortárs régiség könyv
Belépés | Regisztráció
Keresés az Antikrégiség.hu Piactéren Részletes keresés >>>
Kövesse az Antikrégiség.hu Portált Facebookon!!


Régiség kategóriák:
RSS feliratkozás: Antik bútor Antik bútor (5838)
RSS feliratkozás: Bélyeg Bélyeg (3055)
RSS feliratkozás: Egyéb régiség Egyéb régiség (4176)
RSS feliratkozás: Ékszer Ékszer (458)
RSS feliratkozás: Ezüst, fémtárgy Ezüst, fémtárgy (962)
RSS feliratkozás: Festmény Festmény (3427)
RSS feliratkozás: Grafika, rézkarc Grafika, rézkarc (597)
RSS feliratkozás: Hangszer Hangszer (667)
RSS feliratkozás: Képeslap Képeslap (1539)
RSS feliratkozás: Lámpa, csillár Lámpa, csillár (1093)
RSS feliratkozás: Militária, fegyver Militária, fegyver (838)
RSS feliratkozás: Műszaki tárgyak Műszaki tárgyak (1876)
RSS feliratkozás: Néprajzi tárgy Néprajzi tárgy (451)
RSS feliratkozás: Óra Óra (906)
RSS feliratkozás: Papírrégiség Papírrégiség (1311)
RSS feliratkozás: Pénz, érme Pénz, érme (1782)
RSS feliratkozás: Porcelán, kerámia Porcelán, kerámia (4339)
RSS feliratkozás: Szobor Szobor (904)
RSS feliratkozás: Textil, szőnyeg Textil, szőnyeg (1186)
RSS feliratkozás: Üveg, kristály Üveg, kristály (1103)
RSS feliratkozás: Vallási tárgyak Vallási tárgyak (253)


Könyv kategóriák:
RSS feliratkozás: Antik könyv Antik könyv (1890)
RSS feliratkozás: Életmód, egészség Életmód, egészség (264)
RSS feliratkozás: Gasztronómia Gasztronómia (159)
RSS feliratkozás: Gazdaság, üzlet Gazdaság, üzlet (55)
RSS feliratkozás: Gyerekkönyv Gyerekkönyv (489)
RSS feliratkozás: Idegen nyelvű Idegen nyelvű (361)
RSS feliratkozás: Irodalom, regény Irodalom, regény (1618)
RSS feliratkozás: Lemez, CD, DVD Lemez, CD, DVD (955)
RSS feliratkozás: Műszaki könyv Műszaki könyv (355)
RSS feliratkozás: Művészeti könyv Művészeti könyv (870)
RSS feliratkozás: Nyelvkönyv, szótár Nyelvkönyv, szótár (170)
RSS feliratkozás: Régi diafilm Régi diafilm (157)
RSS feliratkozás: Régi újság, folyóirat Régi újság, folyóirat (1648)
RSS feliratkozás: Sport Sport (169)
RSS feliratkozás: Tankönyv Tankönyv (507)
RSS feliratkozás: Történelem Történelem (495)
RSS feliratkozás: Tudományos könyv Tudományos könyv (487)
RSS feliratkozás: Útikönyv, földrajz Útikönyv, földrajz (265)
RSS feliratkozás: Vallási könyv Vallási könyv (563)


Galéria: online tárlatok
RSS feliratkozás: Festmény kiállítás Festmény kiállítás
RSS feliratkozás: Fotográfia kiállítás Fotográfia kiállítás
RSS feliratkozás: Iparművészet Iparművészet
RSS feliratkozás: Kerámia kiállítás Kerámia kiállítás
RSS feliratkozás: Szobor kiállítás Szobor kiállítás
RSS feliratkozás: Textil kiállítás Textil kiállítás
RSS feliratkozás: Történelmi kiállítás Történelmi kiállítás
Segítség:
Hogyan adjak el?
Hogyan vásároljak?
Kövessen minket!
Kövesse az Antikrégiség.hu TV adásait a YOUTUBE-on!
Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Twitteren!! Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Twitteren!!
Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Facebookon!! Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Facebookon!!
Hirdetések
Csodaszarvas ebolt
RSS feliratkozás: Hírek ÖSSZES HÍR RSS feliratkozás: Árverési hírek ÁRVERÉSI HÍREKRSS feliratkozás: Kulturális hírek KULTURÁLIS HÍREKRSS feliratkozás: Történelmi hírek TÖRTÉNELMI HÍREK RSS feliratkozás: Mozgóképes hírek MOZGÓKÉPES HÍREK RSS feliratkozás: Naptár időpontok NAPTÁR

XVIII. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál 2011. április 14-17.

Megosztás

2011.04.12. | Kulturális hírek

Továbbítás e-mailben | Nyomtatás
Az immáron 18. alkalommal megrendezésre kerülő Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál a nemzetközi könyves világ jegyzett eseménye, a térség meghatározó szakmai és kulturális fóruma. A XVIII. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál a Millenárison kerül megrendezésre 2011. április 14-17. között.

A Fesztivál a Millenárison – intellektuális légkörét megőrizve – korszerű, folyamatos bővülésre alkalmat adó, igényes környezetben, könnyen megközelíthető, központi helyen várja a látogatóit.

A Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál hagyományosan vendégül látja a világ legrangosabb íróit, költőit, akik közül a díszvendég veheti át Budapest Főpolgármesterétől a Budapest Nagydíjat.

Díszvendégként mutatkozik be évről évre egy-egy ország, régió kultúrája, irodalma és könyvkiadása.
A 2011-es könyvfesztivál díszvendégeként az Európai Unió országai állítanak közös standot.

A már közel húszéves múltra visszatekintő Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál korábban soha nem szolgált rá annyira a nemzetközi jelzőre, mint idén. Negyven országból érkeznek kiállítók, alkotók, kiadói szakemberek április 14-17. között Budapestre, s a külföldi kiállítói standok is nagyobb alapterületet foglalnak el, mint eddig bármikor. Köszönhető mindez annak, hogy a világ jegyzett könyvvásárai közül a magyar könyvfesztivál szervezőinek jutott először eszébe, hogy hazánk uniós elnökségének tiszteletére és apropóján ne egy országot vagy nyelvi régiót hívjunk meg díszvendégül, hanem magát a közösséget, az Unió minden tagországát, természetesen nem a gazdasági, piaci érdekközösséget, hanem a sokszínű és soknyelvű európai kultúrát, az Unió országainak könyvkiadását, kortárs irodalmát, jeles alkotóit. Megszólítottuk a diplomáciai testületeket, kulturális intézeteket, hogy közreműködésükkel vendégül láthassuk az európai irodalom jeles képviselőit, s egy reprezentatív közös uniós standon bemutathassuk az Unió mind a 27 országa kortárs irodalmi könyvkiadásának átfogó válogatását.



Kis ízelítő a 2010-es Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválról


A XVIII. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál programja:

Április 14., csütörtök

14.30
Teátrum Pódiumbeszélgetés a könyvfesztivál díszvendégével, Per Olov Enquisttel
A svéd íróval Váradi Júlia beszélget.
A Budapest Nagydíj átadása
A díjat Tarlós István, Budapest főpolgármestere adja át Per Olov Enquistnek.
Esterházy Péter mond laudációt.

16.30
Teátrum Ünnepélyes megnyitó
A könyvfesztivált dr. Réthelyi Miklós miniszter (Nemzeti Erőforrás Minisztérium) nyitja meg.
Az Európai Unió írói ars poeticái – Gálaműsor az európai uniós díszvendégség íróival
Résztvevők: Eva Menasse (Ausztria), Paul Emond (Belgium), Teodora Dimova (Bulgária), Kyriacos C. Markides (Ciprus), Jan Novák (Csehország), Jens Christian Grøndahl (Dánia), Helen Cross (Egyesült Királyság), Andrus Kivirähk (Észtország), Kira Poutanen (Finnország), Jean Rouaud (Franciaország), Vassilis Vassilikos (Görögország), Luuk van Middelaar (Hollandia), John F. Deane (Írország), Olga Tokarczuk (Lengyelország), Edvīns Raups (Lettország), Tomas Venclova (Litvánia), Nico Helminger (Luxemburg), Clare Azzopardi (Málta), Ilija Trojanow (Németország), Marco Malvaldi (Olaszország), Rui Cardoso Martins (Portugália), Mircea Cărtărescu (Románia), Rafael Ábalos (Spanyolország), Per Olov Enquist (Svédország), Pavol Rankov (Szlovákia), Drago Jančar (Szlovénia)
Az Accord Quartet ad koncertet.
Moderátorok: Winkler Nóra és Kepes András

18.30
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Az Unió kortárs irodalmát bemutató standon Andrulla Vassiliou asszony, az Európai Unió oktatásért, kultúráért, a többnyelvűségért és az ifjúságpolitikáért felelős biztosa, valamint Prőhle Gergely, a Külügyminisztérium európai uniós ügyekben illetékes helyettes államtitkára mond köszöntőt. A Garamvári Pincészet világhírű pezsgőit a tulajdonos, Garamvári Vencel mutatja be.



Külső helyszínen zajló programok


11.00
Petőfi Irodalmi Múzeum
1053 Budapest,
Károlyi Mihály u.16.
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Könyvbemutató és kerekasztal-beszélgetés a román díszvendég író, Mircea Cărtărescu A sárkányok enciklopédiája című könyve kapcsán
Résztvevők: a szerző, Szőcs Géza, a kötet fordítója és Hajdú Áron, a Bookart Kiadó igazgatója
(Bookart Kiadó, Csíkszereda)



Április 15., péntek
Termekben és standon zajló programok


10.00 – 18.00
Gyereksarok Bilimbo Játszóháza. Mese, játék, kézműveskedés.
Bilimbo mesés órái, 4-5 perces asztali mesék, sok bábozás – elsősorban 1-4
éveseknek

10.00 – 11.00
Gyereksarok
Gévai Csilla Nagyon zöld könyv – okos és interaktív ökokézikönyv
8-13 éveseknek
Játékos könyvbemutató, vetélkedő
(Pagony Kiadó)

10.00 – 10.30
Gyereksarok
Nyulász Péter (történelem-földrajz szakos végzettségű író-költő) a Balaton legendáját dolgozza fel Helka – A Burok völgy árnyai című, most megjelenő könyvében
A Könyvfesztiválon a szerző játékos formában ismerteti meg a gyerekeket a
Balatonnal, és annak mondavilágával.
(Betűtészta Kiadó)

10.30 – 12.30
Lázár Ervin terem
A Márai programról sokszemközt – Pódiumbeszélgetés
Résztvevők: Jankovics Marcell, a Nemzeti Kulturális Alap Bizottsága elnöke, Ramháb Mária, a Katona József Könyvtár igazgatója, az NKA Bizottság tagja, Zentai Péter László, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója, Lukács Szabolcs, a Könyvtárellátó Kft. ügyvezető igazgatója, a NEFMI, valamint a Márai Tényirodalmi és a Márai Szépirodalmi Ideiglenes Kollégiumok képviselői
A Magyar Könyvtárosok Egyesületének története 1935-2009.
Könyvbemutató
Moderátor: Bakos Klára, az MKE elnöke
(Magyar Könyvtárosok Egyesülete, MKKE)

10.30 – 11.30
Szabó Magda terem
Töltsd le a világot! – Képek és könyvek elektronikusan
A Kossuth Kiadói Csoport bemutatja a Cultiris Kulturális Képügynökséget, a Multimédiaplaza kulturális letöltőközpontot; az E-book kalauz – Az elektronikus könyv kisenciklopédiája című könyvét, valamint hangoskönyv újdonságait
Résztvevők: Kocsis András Sándor, a kiadó elnök-vezérigazgatója, Kocsis Erik, a Cultiris Képügynökség vezetője, Földes László, a Multimédiaplaza vezetője
(Kossuth Kiadó)

10.30 – 12.00
Kner Imre terem
Bookline Top50 – Vitafórum a bookline könyves toplistájáról kiadóknak
Résztvevők: Starcz Ákos vezérigazgató, Méth Barbara marketingigazgató
(Bookline)

10.30 – 11.30
Könyvtáros Klub
A szerzői jog kalózai (Typotex Kiadó, 2011)
Előadó: Bodó Balázs (BME)
A szerzői jogi törvény gyakorlati alkalmazása könyvtárakban
Előadó: Fodor Klaudia Franciska, Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Egyesület
Moderátor: Fonyó Istvánné főigazgató, BME OMIKK
(Magyar Periodika Kör, MKE)

11.00 – 12.00
Osztovits Levente terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Per Olov Enquist zártkörű sajtótájékoztatója
(Európa Könyvkiadó)
11.00 – 12.00
Supka Géza terem
Zsolt Ágnes Éva lányom – a magyar Anne Frank naplója. A magyar holokausztirodalom elfelejtett remekműve című kötetének bemutatója
(XXI. század Kiadó, Park Könyvkiadó)

11.00 – 12.00
Márai Sándor terem
Tanácsok a sikeres angol nyelvvizsgához és érettségihez – az Akadémiai Kiadó angol portfóliójának bemutatója
Résztvevők: dr. Thimár Márta és Kácsor Lóránt
(Akadémiai Kiadó)

11.00 – 12.00
Hess András terem
Az újvidéki Forum Könyvkiadó új könyvei
A táltos bűvös könyve – Mondák és legendák a vajdasági Bánság északi feléből
Résztvevők: Jung Károly és Voigt Vilmos
Rituális labdajátékok – Híd-antológia
Résztvevők: Faragó Kornélia, Aaron Blumm, Barlog Károly és Terék Anna
Moderátor: Németh Ferenc igazgató
(Forum Könyvkiadó, Újvidék)

11.00 – 11.30
Gyereksarok
Baba-mama jelbeszéd
A baba-mama jelbeszéd a beszéd kialakulása előtti időszakot segít áthidalni a jeleléssel és megérteti a gyermekkel, hogy minden tárgynak, élőlénynek és érzésnek van neve. Ez a korai nyelvi fejlesztés jó hatással van a beszéd korai elindulására, hiszen minden jelelt szót ki is ejtünk. Kicsit bepillantást nyerünk a siketek világába is.
(Csimota Kiadó)

11.00 – 11.30
Gyereksarok
Nyulász Péter (történelem-földrajz szakos végzettségű író-költő) a Balaton legendáját dolgozza fel Helka – A Burok völgy árnyai című, most megjelenő könyvében
A Könyvfesztiválon a szerző játékos formában ismerteti meg a gyerekeket a
Balatonnal, és annak mondavilágával.
(Betűtészta Kiadó)

11.30 – 12.00
Könyvtáros Klub
Olasz Sándor (1949-2011) A nyugati igény. Németh Lászlóról.
A posztumusz tanulmánykötet bemutatásával emlékezik a szerzőre Gróh Gáspár, valamint a Tiszatáj folyóirattól Pál József és a szerkesztő
Hellenbart Gyula Bibó nyomában
A szerzővel Gróh Gáspár beszélget
Moderátor: Sebestyén Ilona
(Nap Kiadó, MKE)

12.00 – 13.00
Kner Imre terem
IBBY – az Év Gyermekkönyve-díj átadása
Résztvevők: Rényi Krisztina, az IBBY elnöke, Sárkány Győző, a Magyar Illusztrátorok Társaságának elnöke, dr. Gombos Péter, a Magyar Olvasótársaság alelnöke, Bencsikné Kucska Zsuzsanna, az MKE Gyermekkönyvtáros Szekciójának elnöke és Tamás Zsuzsanna szerkesztő
(IBBY)

12.00 – 13.00
Gyereksarok
Játékos irodalmi vetélkedő Széni Katalinnal (meseutca.hu)
12.30 – 13.30
Hess András terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Pavol Rankov, a szlovák díszvendég író (az Európai Unió irodalmi díjának nyertese) Az idő távlatából és Szeptember elsején (vagy máskor) című könyveinek bemutatója
Résztvevők: a szerző, valamint Mészáros Tünde és Tóth Annamária fordítók
Silvester Lavrík Irina és az Ördög című kötetének bemutatója
Résztvevő: a szerző és Garajszki Margit fordító
(Literárne Informacné Centrum, Kalligram Kiadó)

12.30 – 13.00
Könyvtáros Klub
A Magyar Gyerekkönyvkiadók Egyesülésének bemutatója
Előadó: Nánási Yvette
(Magyar Gyerekkönyvkiadók Egyesülése, MKE)

13.00 – 14.00
Szabó Magda terem
A Kossuth Kiadó új ismeretterjesztő kiadványainak bemutatója
Bemutatkoznak a Navigátor világatlasz sorozat és a Magyar zászlók a honfoglalástól napjainkig kötetek.
Résztvevők: Kocsis András Sándor, a kiadó elnök-vezérigazgatója
és Juhász Árpád geológus
(Kossuth Kiadó)

13.00 – 14.00
Könyvtáros Klub
Ariadné sztringjét követve – digitális navigálás az MTA Könyvtárában
Előadók: Holl András, Kapus Erika és Naszádos Edit
(Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára, MKE)

13.30 – 15.30
Lázár Ervin terem
Digitális közgyűjtemények a Web-en
Moderátor: Bánkeszi Katalin (az OSZK Elektronikus Dokumentum Központ vezetője)
Az Internet hatása a kultúrára és a Google szerepe
Előadó: Simon Morrison, a Google EMEA szerzői jogi és kommunikációs menedzsere
10 millió oldal kulturális tartalom az Interneten, a szakfolyóiratoktól a helytörténeti gyűjteményekig
Előadó: Biszak Sándor cégvezető (Arcanum Adatbázis Kiadó)
A Magyar Levéltári Portál, mint a digitális levéltári tartalmak integrátora
Előadó: Kenyeres István főigazgató-helyettes (Budapest Főváros
Levéltára)
Az egyedülálló, muzeális értékű, 1 milliós cédulakatalógus digitalizálása és publikálása
Előadó: Cséka György projektvezető (ELTE Egyetemi Könyvtár)
A Magyar Elektronikus Könyvtár helye, szerepe a hazai digitális könyvtárak között
Előadó: Moldován István osztályvezető (OSZK Digitális Gyűjtemény Osztály)
Digitális nemzeti könyvtár – álom vagy valóság?
Előadó: Sajó Andrea, az OSZK főigazgatója
(Magyar Könyvtárosok Egyesülete, Arcanum Adatbázis Kft., MKKE)

13.30 – 14.30
Supka Géza terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
„Egy idegen tekintet ismeretlen tudása” – a dán Jens Christian Grøndahl Piazza Bucharest című regényének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Kertész Judit kiadóvezető és Galambos Attila
Közreműködik: Seress Zoltán
(Polar Kiadó, Dán Királyi Nagykövetség)

13.30 – 15.00
Márai Sándor terem
Honorárium és név – Ankét a műfordítók és a könyvkiadók részvételével
Résztvevők: Fázsy Anikó (Nagyvilág), Halasi Zoltán, Lackfi János, Mészáros Sándor (Kalligram Kiadó), Barna Imre (Európa Könyvkiadó), Gyurgyák János (Osiris Kiadó), Csordás Gábor (Jelenkor Kiadó) és Miklós Tamás (Atlantisz Kiadó)
Moderátor: Váradi Júlia
(Magyar Műfordítók Egyesülete)

13.30 – 14.30
Kner Imre terem
Honnan politikus és meddig ember
Politikai marketing – így csinálják a britek
Cameron Cameronról – Kötetlen beszélgetések a brit miniszterelnökkel című könyv bemutatója
(HVG Kiadó)

14.00 – 15.00
Hess András terem
Vers és imádság
Petrőczi Éva A patak éneke. Válogatott és új versek, valamint Hajdú Zoltán Levente Előtted, Uram… Imádságok című kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerzők, Tarján Tamás kritikus és Steinbach József református püspök
(Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója)

14.00 – 14.30
Könyvtáros Klub
Bemutatkozik az Olvasás Portál
Előadó: Bilicsi Erika
(OFI – Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum, MKE)

14.00 – 17.00
Gyereksarok
Kézműveskedés a természet kincseivel, Erdélyi Andreával
14.00 – 15.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Az észt díszvendég író, Andrus Kivirähk közönségtalálkozója
Résztvevők: a szerző, Gócza Anita, a Magyar Rádió szerkesztője és Segesdi Móni fordító
(Cerkabella Kiadó)

14.15 – 15.15
Szabó Magda terem
Kortárs és klasszikus sikerkönyvek. Válogatás a magyar- és európai irodalom legjavából
Résztvevők: Janikovszky János kiadóvezető, Merényi Ágnes főszerkesztő, Dian Viktória főszerkesztő-helyettes, Dóka Péter és M. Szabó Csilla szerkesztők
(Móra Kiadó)

14.30 – 15.00
Könyvtáros Klub
A hátizsák(olás)tól a digitális könyvtárig
Külhoni könyvtárak dokumentumellátása és könyvtárosaik képzése
Előadók: Hangodi Ágnes (OSZK KI) és Vraukóné Lukács Ilona (Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár)
Moderátor: Kovács Ferenc, Kárpátaljai Magyar Iskolai Könyvtárakért Alapítvány
(MKE, Kárpátaljai Magyar Iskolai Könyvtárakért Alapítvány)

15.00 – 16.00
Osztovits Levente terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Valahogy Európába: 2-en a 27-ből
Résztvevők: a holland díszvendég író, Luuk van Middelaar, Bodó Balázs és Votisky Zsuzsa, a Kiadó ügyvezetője
Moderátor: Inkei Péter
(Typotex Kiadó)

15.00 – 16.30
Supka Géza terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Az osztrák díszvendég író, Eva Menasse közönségtalálkozója
Résztvevők: Eva Menasse és Bíró Kriszta színművész
(Ab Ovo Kiadó)

15.00 – 16.00
Kner Imre terem
Új irányok a könyvkiadásban
Résztvevők: Farkas István, Földes László, Tokaji Zsolt és Kerekes Pál
Moderátor: Kőrössi P. József
(Fapadoskönyv.hu)

15.00 – 15.30
Könyvtáros Klub
Bibó István, a könyvtáros
Beszélgetőpartnerek: Kereszturi József ny. könyvtárigazgató, a könyv szerzője és Szirtes Gábor, a kiadó igazgatója
(Pro Pannonia Kiadói Alapítvány, MKE)

15.00 – 16.00
Gyereksarok Wass Albert mondavilága – Előadás és mesemondás
Résztvevő: Barcsa Dániel író
(Kráter Műhely Egyesület)

15.00 – 18.00
Gyereksarok Ismerkedés a fesztiváli könyvújdonságokkal, közös illusztrálás Ficzere Kyruval a meseutca.hu mesesarkában

15.00
5 stand
Ion Muresan Alkoholkönyv című verseskötetének bemutatója
(Román Kulturális Minisztérium)

15.00
2 stand EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
A lengyel díszvendég író, Olga Tokarczuk Őskor és más idők című könyvének bemutatója (a kötet a L’Harmattan Kiadó Valahol Európában című sorozatában jelent meg)
Résztvevők: a szerző, Márton László író, Körner Gábor fordító és Pálfalvi Lajos polonista
(MKKE, L’Harmattan Kiadó)

15.30 – 17.00
Szabó Magda terem
Kínai – magyar könyvpiaci konzultáció
Előadást tart: Sun Shoushan úr, a GAPP miniszterhelyettese, valamint Kocsis András Sándor, az MKKE elnökhelyettese
Moderátor: Liu Bogen úr, a China Publishing Group Corporation elnöke
(MKKE)

15.30 – 16.30
Márai Sándor terem
Érzelmek iskolája – a Ranschburg Jenő életműsorozat I. kötetének bemutatója
Emlékezők: Cziegler Orsolya és Vekerdy Tamás
(Saxum Kiadó)

15.30 – 16.30
Hess András terem
Audioteka – Magyar hangoskönyvek digitális terjesztése
Előadó: Weiler Péter, a Líra Könyv Zrt. igazgatóságának tagja
(Líra Könyv Zrt.)

15.30 – 16.30
Könyvtáros Klub Tabuk és trendek – kortárs európai ifjúsági regények
A Móra Kiadó újdonságait bemutatja: Dian Viktória és Dóka Péter
(Móra Kiadó, MKE)

16.00 – 17.00
Gyereksarok
Papírszínház
A varázslatos fadoboz színházzá varázsolja a meséket. Olvasás közben mindenki jól láthatja a képeket, egyszerre tud figyelni a szövegre és a képekre is. Kilenc különböző mesével várjuk az érdeklődőket 2-99 éves korig.
(Csimota Kiadó)

16.00 – 18.00
Gyereksarok
Társasjáték-barlang – fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA
játékokkal

16.00 – 18.00
Gyereksarok
Készíts könyvet magadnak! – könyvkötészet, dobozkészítés
16.00 – 17.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
A finn díszvendég író, Kira Poutanen közönségtalálkozója
Résztvevők: a szerző, Kovács Andrea kulturális menedzser és Bába Laura fordító
(Cerkabella Kiadó)

16.00
G 24 stand
Magyar Zoltán Erdélyi népmondák I-II. című könyvének dedikálással egybekötött bemutatója
(Mentor Kiadó)

16.30 – 17.30
Osztovits Levente terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Ilija Trojanow, a német díszvendég szerző és Esterházy Péter pódiumbeszélgetése
(MKKE, Cartaphilus Kiadó-Goethe Intézet)

16.30 – 17.30
Kner Imre terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Hódolat a Madárembernek – beszélgetés az ír díszvendég íróval, John F. Deane-nel új verseskötetének bemutatója alkalmából
Résztvevők: a szerző és fordítói, Tornai József, Turczi István, Turcsány Péter Moderátor: Pál Dániel Levente
(Kráter Műhely Egyesület)

16.30 – 17.30
Könyvtáros Klub Új utakon – az Országos Idegennyelvű Könyvtár Zeneműtárának alportáljáról
Előadó: Sárközi Andrea osztályvezető, OIK
Moderátor: Gulyásné Somogyi Klára szekcióelnök
(MKE Zenei Szervezet)

17.00 – 18.00
Szabó Magda terem
Kövér György A tiszaeszlári dráma című kötetének bemutatója
Résztvevők: Orosz István és Závada Pál
Moderátor: Gyurgyák János
(Osiris Kiadó)

17.00 – 19.00
Supka Géza terem
A Polar Kiadó könyvbemutatói
A finn-orosz háború – Rácz István fotóművész albumát dr. Horváth János, az Interparlamentális Unió elnöke mutatja be
The Life of Bernat Munkacsi (Munkácsi Bernát élete) – A kötetet Peter Munk kanadai üzletember, Munkácsi Bernát leszármazottja mutatja be
(Polar Kiadó)

17.00 – 19.00
Márai Sándor terem
Andri Snaer Magnason A kékbolygó története című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Kovács Katalin illusztrátor, Utassy Ferenc izlandi konzul és Zágoni Balázs kiadói vezető
(Koinónia Kiadó, Kolozsvár)

17.00 – 18.00
Hess András terem
Szlankó Bálint Maximum nulla áldozattal – A Magyar Honvédség afganisztáni háborújának igaz története című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Bojtár B. Endre politikai szakértő, Király Levente szerkesztő
(Athenaeum Kiadó)

17.00 – 18.00
Gyereksarok
Bátky András: Pipogya és a városvédő szent – A láthatatlan városi
állatok, Pipogya, Tigris Oszkár és Oroszlán Géza budapesti kalandjai
folytatódnak! – Játékos könyvbemutató és közös mesélés
Résztvevők: Bátky András és Gyöngyösi Adrienn
(Pagony Kiadó)

17.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
A belga díszvendég író, Paul Emond közönségtalálkozója és A szemfényvesztő tánca című kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Károly Judit fordító
(MKKE, Wallonie – Bruxelles International)

17.00
5 stand
Jelenkori történelem a tömegtájékoztatásban: A határsértők
Résztvevők: Brindusa Armanca, Koszta Gabriella és Böszörményi Zoltán író, az Irodalmi Jelen Kiadó igazgatója
(Román Kulturális Minisztérium)

17.30 – 18.30
Könyvtáros Klub Digitális „bennszülöttek” és „bevándorlók” a könyvtári szolgáltatásokban
Vitaindító előadás: Cybergyerek et al…
Előadó: Demecs Éva
Felkért hozzászóló: Köpösdi Zsuzsa, DEENK
Moderátor: Szőnyi Éva szekcióelnök
(MKE Bibliográfiai szekció)

18.00 – 19.00
Hess András terem
Bencze Ilona Arány és erény című könyvének bemutatója
Résztvevő: a szerző
(Galenus Könyvkiadó)
18.00 – 19.00
Kner Imre terem
Petőcz András Másnap című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Szörényi László irodalomtörténész
(Noran Könyvesház)

18.00 – 19.00
Gyereksarok
A Sajtkukacz együttes verses-zenés koncertje

18.00 – 19.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Az angol díszvendég író, Helen Cross közönségtalálkozója
Résztvevők: a szerző és Amy Modly
(MKKE, British Council)



Külső helyszínen zajló programok


10.00 – 18.00
Európa Pont
Millenáris
1024 Budapest,
Lövőház utca 35.
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Európai Írótalálkozó – beszélgetések a Könyvfesztivál Európai Uniós Irodalmi díszvendégségéhez kapcsolódva
10.00 –11.30 „Az EU-regény”
Résztvevők: Jens Christian Grøndahl, Luuk van Middelaar, Ilija Trojanow, Vassilis Vassilikos, Spiró György és Konrád György

12.00 –13.30 „Családregény – történelmi regény” – Az európai kollektív emlékezet és az irodalom
Résztvevők: Andrus Kivirähk, Eva Menasse, Pavol Rankov, Jean Rouaud, Olga Tokarczuk, Márton László és Forgách András

14.30 – 16.00 „Kelet-Nyugati Átjáró” – Van-e centrum és periféria az irodalomban?
Résztvevők: Mircea Cărtărescu, Rui Cardoso Martins, Teodora Dimova, Paul Emond, Drago Jančar, Edvīns Raups, Garaczi László és Csordás Gábor

16.30 –18.00 „Migránsok és emigránsok, bevándorlók és expatok, autokton és allokton írók” – Az európai irodalom meszticizálódása
Résztvevők: Clare Azzopardi, Helen Cross, Jean-Michel Guenassia, Jean Portante, Alexandra Salmela, Sylwia Siedlecka, Németh Gábor és Bán Zsófia
(MKKE, Európa Pont, Lettre)

17.00
Merlin Színház
1052 Budapest,
Gerlóczy u. 4.
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Teodora Dimova, a bolgár díszvendég író Az anyák című könyvének bemutatójával egybekötött zenés, irodalmi performance-a
2006-ban a Frankfurti Nemzetközi Könyvvásáron Teodora Dimova az Anyák című regényéért kapta meg a nemzetközi zsűri által odaítélt Kelet-európai Irodalmi Díjat.
Résztvevők: Nagy-Kálózy Eszter, Hadzsikosztova Gabriella, Tóth József és Scherer Péter
Zene: Tóth Viktor
(Napkút Kiadó)

17.00
Vista Rendez-
vényközpont
1061 Budapest,
Paulay Ede utca 9.
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Kyriacos C. Markides, a ciprusi díszvendég író előadása
Résztvevők: a szerző és Szolláth Mihály, az Édesvíz Magazin szerkesztője
Közreműködik: Thirring Viola színművész
(Édesvíz Kiadó)


18.00
Szlovák Intézet
1088 Budapest,
Rákóczi út 15.
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Duąan ©imko Gubbio. Besúgók könyve című kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Prágai Tamás irodalomtörténész
(Szlovák Intézet, Napkút Kiadó)



Standokon zajló dedikálások


11.00
G 5 stand
Szatyor Győző dedikálja Az Ormánsági Művésztelep 1994-2007 című kötetét
(Pro Pannónia Kiadó)

11.00
F 11 stand Gévai Csilla dedikálja Nagy Zöld Könyv című kötetét
(Pagony Kiadó)

12.00
G 25 stand Markó Béla dedikálja Az erdélyi macska. Szépliteratúrai utazások és Kié itt a tér. Válogatott közéleti cikkek, előadások 1991-2009 című köteteit, illetve Karácsonyi Zsolt dedikál
(Pallas-Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

12.00 – 14.00
K 4 stand
Hellenbart Gyula dedikál
(Nap Kiadó)

13.00 – 14.00
G 7 stand
Tarján Tamás dedikálja a Pont Kiadónál megjelent könyveit
(Pont Kiadó)

14.00 – 15.00
F 4 stand
Buda Gábor zeneszerző és Csics Emese illusztrátor dedikálja az Alma együttes legnépszerűbb dalait tartalmazó Aranyalma című képes-verses kottáskönyvet
(Ciceró Könyvstúdió)

14.30
G 6 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Jens Chriastian Grøndhal, a dán díszvendég író dedikál
(Polar Kiadó)

15.00
17 stand
Sárközy Pál dedikálja Egy tartalmas élet című kötetét
(Kossuth Kiadó)

15.00 – 15.30
20 stand
Petrőczi Éva A patak éneke – Válogatott és új versek, valamint Hajdú Zoltán Levente az Előtted, Uram…Imádságok című kötetüket dedikálják
(Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadó)

15.00
30 stand
Sárközi Mátyás dedikálja Vidító című kötetét
(Noran Könyvesház)

15.00 – 16.00
G 7 stand
Benedek Szabolcs dedikálja a Pont Kiadónál megjelent regényeit
(Pont Kiadó)

15.30
G 17 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Teodora Dimova, a bolgár díszvendég író dedikál
(Napkút Kiadó)

16.00
9 stand
Watzatka Ágnes dedikálja Budapesti séták Liszt Ferenccel című kötetét
(Helikon Kiadó)

16.00
19 stand
Grüll Tibor dedikál
(Kalligram Kiadó)

16.00
22 stand
Thoroczkay Miklósné dedikál
(Holnap Kiadó)

16.00
39 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Olga Tokarczuk, a lengyel díszvendég író dedikál
(L’Harmattan Kiadó)

16.00
G 5 stand
Kereszturi József dedikálja Bibó István, a könyvtáros című monográfiáját
(Pro Pannónia Kiadó)

16.00 – 18.00
G 7 stand
Szávai Géza dedikálja könyveit
(Pont Kiadó)

16.00
K 12 stand
Vári Fábián László dedikálja Tábori posta - Szovjet mundérban Poroszföldön című kötetét
(Kortárs Kiadó)

16.00
F 4 stand
Leiner Laura dedikálja A Szent Johanna gimi 4., Barátok című kötetét
(Ciceró Könyvstúdió)

16.00 – 17.00
K 3 stand
Szikora József dedikálja Vízben című kötetét
(Széphalom Könyvműhely)

16.00
K 5 stand
Lovas Lajos Zsoldos-díjas író dedikálja N című regényét
(Galaktika Magazin)

16.00
K 12/B stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Luuk van Middelaar, a holland díszvendég író és Bodó Balázs dedikálnak
(Typotex Kiadó)

16.30 – 17.30
30 stand
Petőcz András dedikálja Másnap című kötetét
(Noran Könyvesház)
16.30
38 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Eva Menasse, az osztrák díszvendég író dedikál
(Ab Ovo Kiadó)

17.00
19 stand
Standeisky Éva dedikál
(Kalligram Kiadó)

17.00
16 stand
Konrád György dedikálja Zsidókról című könyvét
(Európa Könyvkiadó)

17.00
51 stand
Bencze Ilona dedikálja Arány és erény című könyvét
(Galenus Könyvkiadó)

18.00
16 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Per Olov Enquist, a Budapest nagydíjas svéd díszvendég író dedikálja Egy másik élet című kötetét
(Európa Könyvkiadó)

18.00
25 stand
Heller Ágnes és Kőbányai János dedikálnak
(Múlt és Jövő Alapítvány)

18.00 – 19.00
30 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Ilija Trojanow, a német díszvendég író dedikálja Világok gyűjtője című kötetét
(Cartaphilus Kiadó)

18.00
43 stand
Szlankó Bálint dedikál
(Athenaeum Kiadó)
18.00
F 11 stand
Bátky András dedikálja Pipogya című kötetét
(Pagony Kiadó)



Április 16. szombat
Termekben zajló programok


10.00 – 16.00
Irodalom jelmezben
A Könyvfesztivált szervező Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése a Magyar Irodalomtörténeti Társasággal és a Kossuth Kiadóval közösen jelmezes vetélkedést szervez diákcsoportok számára.
2011. április 16-án, szombaton, 10.00 – 16.00 óra között, a XVIII. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon, a Millenárison, várunk olyan diákcsoportokat, akik kedves olvasmányaik szereplőinek alakját magukra öltve, jelmezeikkel népszerűsítik az olvasást! (A csapatversenybe minimum 5 fővel lehet nevezni.)
A jelentkező csapatok díjakat és jutalmakat nyerhetnek.
(MKKE, Magyar Irodalomtörténeti Társaság, Kossuth Kiadó)

10.00 – 14.00
Márai Sándor terem
Budapest Fellowship – Körkép a magyar könyvről – könyvszakmai ösztöndíj program külföldi kiadói szerkesztők számára
Előadók: Dunajcsik Mátyás (Magvető Kiadó), Juhász Anna (MKKE), Károlyi Dóra és Füle Ágnes (Magyar Könyv Alapítvány), M. Nagy Miklós (Európa Könyvkiadó), Mészáros Ábel (Kalligram), Nádasdy Ádám (ELTE), Takács Ferenc (ELTE)
Résztvevők: Frédéric Cambourakis (Éditions Cambourakis, Párizs, Franciaország), Tasja Dorkofikis (Portobello Books, London, Anglia), Barbara Epler (New Directions, New York, USA), Giuliano Geri (Zandonai, Rovereto, Olaszország), Michele Hutchison (Arbeiderspers, Amszterdam, Hollandia),
Mikhail Kotomin (AdMarginem, Moszkva, Oroszország), Seid Serdarevic (Fraktura, Zágráb, Horvátország), Aleksi Siltala (Siltala Publ., Helsinki, Finnország), Beata Stasinska (W.A.B., Varsó, Lengyelország), Luis Miguel Solano (Libros del Asteriode, Barcelona, Spanyolország), Wilhelm Trapp (Rowohlt Berlin, Berlin, Németország)
(Magyar Könyv Alapítvány, Magvető Kiadó)

10.00 – 11.00
Könyvtáros Klub
Hol vagy, hazám? Kelet-közép-európai himnuszok
Kiss Gy. Csaba esszékötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Juhász Judit és Lázár Csaba
Moderátor: Sebestyén Ilona igazgató
(Nap Kiadó, MKE)

10.00 – 18.00
Gyereksarok
Bilimbo Játszóháza. Mese, játék, kézműveskedés
Bilimbo mesés órái, 4-5 perces asztali mesék, sok bábozás – elsősorban 1-4
éveseknek

10.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Felolvasás és beszélgetés a máltai díszvendég íróval, Clare Azzopardival
Résztvevők: a szerző, Márton Róza Krisztina fordító és Karádi Éva szerkesztő
(MKKE, Lettre)

10.30 – 11.30
Szabó Magda terem Csernus Imre Belső mosoly – beszélgetés
Résztvevők: a szerző és Pampuryk Péter
(Jaffa Kiadó)

10.30 – 11.30
Supka Géza terem
Regényes életek
Sárközy Pál Egy teljes élet, Tony Blair Utazás, valamint Almár Iván Kozmikus társkereső című kötetének bemutatója
Résztvevők: Kocsis András Sándor, a kiadó elnök-vezérigazgatója és Sárközy Pál
(Kossuth Kiadó)

10.30 – 11.30
Hess András terem
Számítástechnikai könyvkiadás – szakmai és piaci kihívások
Kerekasztal-beszélgetés a Szak Kiadó műhelyének tagjaival és a könyvek alkalmazóival
Résztvevők: Borbola István (Inovex Kft.), Charaf Hassan (BME), Dávid Zoltán (BME), Forstner Bertalan (BME), Kis Balázs (Kilgray Kft.), Laczkó Krisztina (ELTE BTK) és Szalay Márton (Eximbank Zrt.)
Moderátor: Kis Ádám, a kiadó ügyvezetője
(Szak Kiadó)

10.30 – 11.30
Kner Imre terem
Beszélgetés a természetes gyógymódokról (homeopátia, Schüssler-sók, hagyományos kínai orvoslás) – sajtótájékoztatóval egybekötött kerekasztal-beszélgetés
(Springmed Kiadó)

10.30 – 11.15
Gyereksarok Vidám minivilág matiné – Kárász Eszter dalol és ukulelézik
(Tessloff Babilon)

11.00 – 13.00
Osztovits Levente terem EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Európa Matiné
Résztvevők: Per Olov Enquist, Rui Cardoso Martins, Krzysztof Varga és Félix J. Palma
Moderátor: Barna Imre igazgató
(Európa Könyvkiadó)

11.00 – 11.30
Könyvtáros Klub
A Duna hídjai. A Fekete erdőtől a Fekete-tengerig
Vetítéssel egybekötött könyvbemutató
Előadó: Gyukics Péter fotóművész, a könyv szerzője
Moderátor: Nyitrai Judit programmenedzser
(Yuki Stúdió Bt., MKE)

11.00 – 11.30
Gyereksarok
Csiri-biri torna kicsiknek – a 2005 óta nagy sikerrel működő csiri-biri torna
bemutatkozik a Könyvfesztiválon is.
(Csimota Kiadó)

11.00 – 14.00
Gyereksarok Játékos foglalkozás a Naphegy Kiadó böngésző könyveivel
(Naphegy Kiadó)

11.00 – 14.00
Gyereksarok Ismerkedés a fesztiváli könyvújdonságokkal, közös illusztrálás Kőszeghy Csillával a meseutca.hu mesesarkában
(Naphegy Kiadó)

11.00 – 14.00
Gyereksarok
Gyöngyfűzés
11.00 – 18.00
Gyereksarok
Kézműveskedés a természet kincseivel, Erdélyi Andreával

11.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Felolvasás és beszélgetés a német elsőkötetes íróval, Esther Kinskyvel
Résztvevők: a szerző és Darvasi László író
(Goethe Intézet)

11.15 – 12.00
Gyereksarok A Barátnőm, Bori című sorozat bemutatója, és bábelőadás Bori egy napja
címmel
(Manó Könyvek)

11.30 – 12.30
Hess András terem
Az emberi harc – hamisítások és valóság
Résztvevők: a PTE Pszichológiai Intézet oktatói, Bereczkei Tamás, Bóna Adrienne, Deák Anita és Szirtes Gábor kiadóvezető
Moderátor: Révész György
(Pro Pannónia Kiadó)

11.30 – 12.30
Kner Imre terem
Nagy nevek – hihetetlen történetek
Híres szerzők és művészek titkos élete
(HVG Kiadó)
11.30 – 12.30
Könyvtáros Klub
A mese és meseélmények kifejeződése a gyermekrajzokban, író-olvasó találkozóim tapasztalati összegzése
Előadó: Telegdi Ágnes
(Barnabás Mesekönyvek – Ring-Color Kft., MKE)

12.00 – 13.30
Szabó Magda terem
A baróti Tortoma Könyvkiadó és a sepsiszentgyörgyi Charta Könyvkiadók bemutatkozása
Résztvevők: Kisgyörgy Zoltán geológus, Magyar Zoltán néprajzkutató, Illésfalvi Péter hadtörténész, Szabó Péter hadtörténész és Sylvester Lajos újságíró
Moderátorok: Demeter László és Kisgyörgy Tamás
(Kovászna Megyei Művelődési Központ)

12.00 – 13.00
Supka Géza terem
Tavaszi gyerekkönyvek – újdonságaink bemutatója
Résztvevők: az MGYKE tagkiadóinak képviselői és Nánási Yvette, az MGYKE igazgatója
(Magyar Gyerekkönyvkiadók Egyesülete)

12.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Jean Portante, az egyik luxemburgi díszvendég író Mrs Haroy, avagy a bálna emlékezete című könyvének bemutatója (A kötet a L’Harmattan Kiadó Valahol Európában című sorozatában jelent meg)
Résztvevők: a szerző, Németh Gábor író, Pacskovszky Zsolt fordító és Karádi Éva sorozatszerkesztő
(MKKE, L’Harmattan Kiadó)

12.00 – 13.00
Gyereksarok
Rozsda lovag és a kísértet – zenés színdarab gyerekeknek, gyerekektől
Rozsda lovag színre lép! – Ezúttal nemcsak a könyvet hoztuk el a gyerekeknek, a Rozsda lovag és a kísértet színpadi változatán is elámulhatnak szülők és gyerekek. Senki ne hagyja ki az érdi Kőrösi Csoma Általános Iskola 6. osztályos, zene tagozatos tanulóinak remek musical előadását!
(Gemini Kiadó)

12.30 – 13.00
Könyvtáros Klub
Nagy V. Rita Teológia és antiszemitizmus című tanulmánykötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Gábor György filozófus
(Jószöveg Műhely, MKE)

13.00 – 14.00
Hess András terem
Kiss Ottó A másik ország című kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Reményi József Tamás, a kiadó irodalmi vezetője
(Palatinus Kiadó)

13.00 – 13.30
Kner Imre terem Hatszemközt
Szarka Miklós Párkapcsolati, családi és életvezetési kérdések – keresztyén válaszok című könyvének bemutatója és beszélgetés a 20 éve indult Református Házasság- és Családsegítő Szolgálatról
Résztvevők: a szerző, Komlósi Piroska pszichológus és Mucsi Zsófia szerkesztő
(Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadó)

13.00 – 13.30
Könyvtáros Klub
Rugási Gyula Örökkévaló képmás című kötetének bemutatása
Résztvevők: a szerző, Bugár István, Ruff Tibor, Szilágyi Ákos és Tatár György
(Jószöveg Műhely, MKE)

13.00 – 15.00
Gyereksarok A gyerekek bolygója – kézműves foglalkozás, meseolvasás, rajzpályázat
és eredményhirdetés
(Koinónia Kiadó)

13.00 – 14.00
K 12/B stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
„Holland sajt, magyar bor”, Happy Hour a Typotex Kiadó standján a holland díszvendég író, Luuk van Middelaar tiszteletére
A holland írót kiadója és Bodó Balázs köszönti
(Typotex Kiadó)

13.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Jean Rouaud, a francia díszvendég író A becsület mezején című könyvének bemutatója (A kötet a L’Harmattan Kiadó Valahol Európában című sorozatában jelent meg)
Résztvevők: a szerző, Tóth Krisztina író és Lőrinszky Ildikó fordító
(MKKE, L’Harmattan Kiadó)

13.30 – 15.00
Supka Géza terem
Áruló vagy megmentő? – Flavius Josephus élete és művei
Résztvevők: Grüll Tibor ókortörténész
(Patmos Records)
13.30 – 14.30
Könyvtáros Klub
EU elnökség – magyar elnökség
Előadó: Karoliny Eszter európajogi szakreferens és jogi szaktanácsadó, PTE ÁJK Európai Dokumentációs Központ
A család európai éve. Viselkedéskultúra munkahelyen és otthon
Előadó: Keszi Erika Zsuzsanna protokoll- és rendezvényszervező
(MKE Pécsi és Baranyai Szervezet, MKE Jogi Szekció)

14.00 – 15.00
Szabó Magda terem
Spanyol dekameron – a Noran Libro Kiadó könyvbemutatója
Résztvevő: Kőrössi P. József kiadóvezető
(Noran Libro Kiadó)

14.00 – 15.00
Hess András terem
20 év múlva – vissza a jövőbe – gazdaságpolitikai kerekasztal-beszélgetés
Résztvevők: Muraközy László, Király Júlia, Benczes István, Török Ádám, Csuka Gyöngyi és Csaba László
(Akadémiai Kiadó)

14.00 – 15.00
Kner Imre terem
Borsos Balázs – Magyar Zoltán A magyar népi kultúra régiói I-II. című kötetek bemutatója
I. kötet: Borsos Balázs Dunántúl, Kiasalföld, Alföld
II. kötet: Magyar Zoltán Felföld, Erdély, Moldva
Résztvevők: a szerzők és Kósa László magyar etnográfus, történész, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja
(M-érték Kiadó)

14.00 – 15.00
Gyereksarok EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Andrus Kivirähk, az észt díszvendég író Sári, Samu és a titkok című könyvéből készült interaktív előadás a Kompánia társulattal
(Cerkabella Kiadó)

14.00 – 14.30
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Előadás a kortárs osztrák irodalom helyzetéről
Előadó: Gabriele Madeja
(Osztrák Kulturális Fórum, Buch Wien)

14.00
5 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Irodalomról és más démonokról – a román díszvendég író, Mircea Cărtărescu és Esterházy Péter beszélgetése az európai kortárs irodalom helyzetéről. Emellett felolvasás a román díszvendég író, Mircea Cărtărescu Sárkányok enciklopédiája című, a Bookart Kiadónál megjelent könyvéből. Beszélgetés az európai kortárs irodalom helyzetéről
Résztvevők: a szerző és Esterházy Péter
Moderátor: Kőrössi P. József
(Román Kulturális Intézet)

14.30 – 18.00
Lázár Ervin terem
Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja
Az első rész (14.30 – 16.00) moderátora: Gács Anna
Résztvevők: Barbara Aschenwald (Ausztria), Simon Froehling (Svájc), Tadej Golob (Szlovénia), Jan Němec (Csehország), Amy Sackville (Nagy Britannia), Alexandra Salmela (Finnország), Gaia Rayneri (Olaszország), Sylwia Siedlecka (Lengyelország), Szvoren Edina (Magyarország), Katarina Tholtová (Szlovákia)

A második rész (16.30 – 18.00) moderátora: Forgách András
Résztvevők: Ivan Dimitrov (Bulgária), Christos Argyrou (Ciprus), Noemí González Sabugal (Spanyolország), Jean-Michel Guenassia (Franciaország), Lasse Ernst (Dánia), Vasco Luís Curado (Portugália), Esther Kinsky (Németország), Adina Rosetti (Románia), Olja Savičević Ivančević (Horvátország), Franca Treur (Hollandia)
(MKKE)

14.30 – 15.30
Márai Sándor terem A kő, a víz és a kutya – filmrészletek vetítésével egybekötött beszélgetés Popper Péter halálának évfordulójára
Résztvevők: Sári László és Paulinyi Tamás
(Saxum Kiadó)

14.30 – 15.30
Könyvtáros Klub
Új könyv – technika & klasszikus könyv – esztétika
Kerekes Pál Az elektronikus könyv: e-könyv, e-könyv-olvasó, e-könyv-kereskedelem
A könyvet a szerző mutatja be
Anno sorozat: Morzsakefék és morzsalapátok, Prágai házjegyek
A képes könyveket László Zsuzsa és Faragó István, a Tandem Grafikai Stúdió vezetői mutatják be
Moderátor: Nagy Zoltán szekcióelnök
(MKE Műszaki Szekció)

15.00 – 16.00
Osztovits Levente terem Háy János Háyland című albumának és Egy szerelemvers története című hangoskönyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Reményi József Tamás, a Kiadó irodalmi vezetője
Közreműködők: Rátóti Zoltán színművész és Juhász Gábor jazzgitáros
(Palatinus Kiadó)

15.00 – 16.00
Gyereksarok
Vig Balázs Három bajusz gazdát keres című kötetének játékos, interaktív
bemutatója
(Móra Kiadó)

15.00 – 16.00
Gyereksarok
Bábkészítés – kézműves foglalkozás
A gyerekkezek nyomán, a foglalkozás vezetőinek segítségével
megelevenednek a Rozsda lovag vicces karakterei, bábfiguraként kel
életre Koksz, a sárkánygyerek, Szélvész, a cserfes várkisasszony és még sok
mókás figura.
(Gemini Kiadó)

15.00 – 18.00
Gyereksarok Ismerkedés a fesztiváli könyvújdonságokkal, közös illusztrálás Kun Fruzsival meseutca.hu mesesarkában

15.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Ilija Trojanow, a német díszvendég író közönségtalálkozója
(MKKE, Goethe Intézet, Cartaphilus Kiadó)

15.30 – 17.00
Szabó Magda terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Andreï Makine közönségtalálkozója
Résztvevők: a szerző és Szoboszlai Margit
Közreműködik: Bíró Kriszta színművész
(Ab Ovo Kiadó)

15.30 – 16.30
Supka Géza terem
Történelmi tévhitek – Beszélgetés Hahner Péter történész az Újabb 100 történelmi tévhit című könyvéről
Résztvevők: a szerző és Nagy György tévériporter
(Animus Kiadó)

15.30 – 17.00
Hess András terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Találkozás a ciprusi díszvendég íróval, Kyriacos C. Markidessel, A ciprusi mágus szerzőjével
Résztvevők: a szerző és Szolláth Mihály
(Édesvíz Kiadó)

15.30 – 16.30
Kner Imre terem Beszélgetés Olen Steinhauer A legközelebbi vészkijárat című, legújabb kémregényéről
Résztvevők: a szerző, Nagy Gergely műfordító és Tracikievicz Zsófia főszerkesztő
(Athenaeum Kiadó)

15.30 – 16.30
Könyvtáros Klub Csoóri Sándor gyermekverseinek bemutatója
A szerzővel beszélget: Görömbei András
Moderátor: Sebestyén Ilona igazgató
(Nap Kiadó, MKE)

16.00 – 17.00
Márai Sándor terem
Szendi Gábor Paleo és a betegségek című könyvének bemutatója
Résztvevő: a szerző
(Jaffa Kiadó)

16.00 – 16.30
Gyereksarok Zalán Tibor A rettentő görög vitéz – Zalán Tibor rettentő vicces antik meséje!
Az eredetileg színdarabnak íródott könyvből a Stúdió K színészei mutatnak
be egy részletet.
(Pagony Kiadó)

16.00 – 19.00
Gyereksarok
Társasjáték-barlang – fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA
játékokkal

16.00 – 18.00
Gyereksarok
Készíts könyvet magadnak! – könyvkötészet

16.00
5 stand
Ovidiu Nimigean A borókafenyő gyökere című kötetének bemutatója
(Román Kulturális Minisztérium)

16.30 – 17.30
Osztovits Levente terem
Grecsó Krisztián Mellettem elférsz című, új regényének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Lévai Balázs televíziós szerkesztő
(Magvető Kiadó)

16.30 – 17.30
Gyereksarok
Berg Judit Maszat fázik – megjelenik a legújabb, immár harmadik
Maszat-mesekönyv! Berg Judit bábos foglalkozása a legkisebbeknek.
(Pagony Kiadó)

16.30 – 17.30
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Jan Novák, a cseh díszvendég író és Pavol Rankov, a szlovák díszvendég író közös bemutatkozása
Résztvevők: a szerzők, fordítók és Mészáros Sándor főszerkesztő
(Kalligram Kiadó)

17.00
Supka Géza terem
Miért vásárolunk haszontalan és drága termékeket? – termékélmény és termékpszichológia
Résztvevők: Becker György, Izsó Lajos, Hármonik Balázs Péter és Lógó Emma
(Akadémiai Kiadó)

17.00 – 18.00
Márai Sándor terem
Vámpír csókra várva!
Résztvevő: Mörk Leonóra
(Jaffa Kiadó)

17.00 – 18.00
Hess András terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Duąan ©imko Gubbio. Besúgók könyve című kötetének bemutatója
Résztvevők: a szlovák szerző, Forgács Ildikó fordító, Márton László író és Szondi György kiadóvezető
(Napkút Kiadó)

17.00 – 18.00
Kner Imre terem
Dr. Zalaváry István Genetikailag manipulált című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Mezey Katalin kiadóvezető
(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)

17.00 – 19.00
Könyvtáros Klub Bibliográfusok találkozója
Moderátor: Nagy Anikó
(MKE Bibliográfiai Szekció)

17.00 – 18.00
Gyereksarok
Helka társasjáték Nyulász Péterrel és Bohony Beatrixszel
Nyulász Péter (történelem-földrajz szakos végzettségű író-költő) a Balaton legendáját dolgozza fel Helka – A Burok völgy árnyai című, most megjelenő könyvében. Az illusztrációkat Bohony Beatrix, a Marbushka társasjátékok keze és szíve illusztrálta. A gyerekeket, a balatoni legendát feldolgozó könyv ihlette, kézzel készített társasjáték kipróbálására invitálja a szerzőpáros.
(Betűtészta Kiadó)

17.00 – 18.00
Gyereksarok
Paulovkin Boglárka Guriga – vetítéssel és kézműveskedéssel egybekötött
könyvbemutató 3 éveseknek
(Csodaceruza Kiadó)

17.30 – 18.30
Szabó Magda terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Ki nyer most? – Vörös pöttyös mymoly meeting
Résztvevők: Rafael Ábalos, a spanyol díszvendég író és Katona Ildikó kiadóvezető
(Könyvmolyképző Kiadó)

18.00 – 19.00
Kner Imre terem
drMáriás Nem élhetek Milosević nélkül című könyvének bemutatója
Résztvevő: a szerző
Moderátor: Rozsonits Tamás rockzenei szakíró
(Noran Könyvesház)

18.00 – 19.00
Gyereksarok
A Katáng zenekar Hétmadár című koncertje
18.00 – 19.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Teodora Dimova, a bolgár díszvendég író bemutatkozása és kötetének dedikálása
Résztvevők: Teodora Dimova és Szvetla Kjoszeva
Moderátor: Genát Andrea fordító
(MKKE, Napkút Kiadó)

18.15 – 20.00
Márai Sándor terem
Lakner Zoltán Utak és útvesztők. Az MSZP 20 éve cím könyvének, illetve Balázs Péter Magyarország és Európa című kötetének dedikálással egybekötött bemutatója
(Napvilág Kiadó)

18.30 – 19.30
Supka Géza terem
Mában élő múlt – a Balassi Kiadó könyveinek bemutatója
Sántha István-Tatjana Szafonova Az evenkik földjén, valamint Ri Hocshol Déliek, északiak
Résztvevők: a szerzők és fordítóik
Moderátor: Soóky Andrea igazgató
(Balassi Kiadó)

18.30 – 19.30
Hess András terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Kerekasztal-beszélgetés a belga díszvendég íróval, Paul Emonddal
Résztvevők: a szerző, Laurence Ghigny adjunktus, Emmanuel Pochet adjunktus, Pécsi Tudományegyetem, Matthieu Labeau adjunktus és Leo Beeckman (Wallonie-Bruxelles International)
(Wallonie-Bruxelles International)




Standokon zajló dedikálások


11.00
9 stand
Gábor Júlia és Szigeti Gábor dedikálják Álomszínészpár. Történetek Ruttkai Éváról és Latinovits Zoltánról című könyvüket
(Helikon Kiadó)

10.00
19 stand
Somlyódy Nóra dedikál
(Kalligram Kiadó)

11.00
19 stand
Csányi Vilmos és Géczi János dedikálnak
(Kalligram Kiadó)

11.00
22 stand
Lázár Zsófia és Faltisz Alexandra dedikálnak
(Holnap Kiadó)

11.00 – 12.00
38 stand
Bächer Iván dedikál
(Ab Ovo Kiadó)

11.00
42 stand
Bosnyák Viki és Spote Stany dedikálja a Budapesti kis boszorkány című könyvet
(Scolar Kiadó)

11.00
G 5 stand
Bajkay Éva és Rosch Gábor dedikálják a Molnár Farkas (1897-1945): Építész, festő és tervezőgrafikus című monográfiát
(Pro Pannónia Kiadó)

11.00 – 12.00
G 7 stand
Szávai Géza dedikálja könyveit és Szávai Ilona várja a Fordulópont folyóirat barátait, olvasóit
(Pont Kiadó)

11.00
G 17 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Teodora Dimova, a bolgár díszvendég író dedikál
(Napkút Kiadó)

11.00
G 17 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Duąan ©imko szlovák szerző dedikál
(Napkút Kiadó)

11.00
F 2 stand
Bartos Erika dedikálja mesekönyveit
(Alexandra Kiadó)

11.00
F 5 stand
Boľena Němcová Mese a tűzmadárról és a vízitündérről című könyvét Kállay Nagy Krisztina illusztrátor dedikálja
(General Press Kiadó)

11.00
F 9 stand
Kasza Julianna illusztrátor dedikálja Április és az úttekerők című könyvét
(Cerkabella Kiadó)
11.00 – 12.00
K 4 stand
Kiss Gy. Csaba dedikál
(Nap Kiadó)

11.30 – 12.30
34 stand
Nagy V. Rita Teológia és antiszemitizmus című könyvét dedikálja
(Jószöveg Műhely)
11.30
34 stand
Csernus Imre és Pampuryk Péter dedikálnak
(Jaffa Kiadó)

11.45
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Esther Kinsky, a német elsőkönyves szerző dedikál
(Scolar Kiadó)

12.00
19 stand
Lanczkor Gábor dedikál
(Kalligram Kiadó)

12.00
G 25 stand
Sas Péter Kós Károly. Képeskönyv, illetve Kemény János Kutyakomédia című kötetét dedikálja
(Pallas-Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

13.00 – 14.00
G 2 stand
Amy Sackville, a brit elsőkönyves író találkozik potenciális magyar kiadóival
(Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja)

13.00 – 14.00
G 7 stand
Kovács Katáng Ferenc dedikálja Ajánlott versek című kötetét
(Pont Kiadó)

13.00
G 24 stand
Kovács András Ferenc dedikálja Alekszej Pavlovics Asztrov hagyatéka című kötetét
(Bookart Kiadó)

13.00
G 25 stand
Kozma Mária Marcika mesék. Mesevonat 18., Sarány István Erdélyi Fioretti. Ferencesek kényszerlakhelyen, illetve Tamás Tímea Hangyalkák című kötetét dedikálja
(Pallas-Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

13.00
F 5 stand
Érsek Rózsa dedikálja Vidám meseolvasó című kötetét
(Scolar Kiadó)

13.30 – 14.00
20 stand
Szarka Miklós dedikálja Hatszemközt – Égető kérdések-éltető válaszok című kötetét
(Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója)

13.30 – 14.30
34 stand
Rugási Gyula Örökkévaló képmás című könyvét dedikálja
(Jószöveg Műhely)

13.30 – 14.00
G 2 stand
Vasco Luís Curado, a portugál elsőkönyves író találkozója portugál szakos diákokkal
(Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja)

14.00
19 stand
Egressy Zoltán dedikál
(Kalligram Kiadó)

14.00 – 15.00
30 stand
Nyerges András dedikálja A barátságszédelgő című kötetét
(Noran Könyvesház)

14.00
39 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Jean Portante (Luxemburg) és Jean Rouaud (Franciaország) dedikál
(L’Harmattan Kiadó)

14.00
43 stand
Sáringer János dedikál
(Líra Könyv)

14.00 – 16.00
49 stand
Segal Viktor dedikálja Színek és ízek című szakácskönyvét
(Boook Kiadó)

14.00
G 5 stand
Bereczkei Tamás, Bóna Adrienne, Deák Anita és Révész György dedikálják Az emberi arc című tanulmánykötetüket
(Pro Pannónia Kiadó)

14.00
G 8 stand
Kiss Ottó dedikálja A másik ország című kötetét
(Palatinus Kiadó)

14.00
F 5 stand
Takács Mari dedikálja az Ivády Gábor – Takács Mari Gyerekszem című könyvet
(Scolar Kiadó)

14.00 – 15.00
K 3 stand
Bíró Gergely dedikál
(Magyar Napló Kiadó)

14.00
K 5 stand
Lovas Lajos Zsoldos-díjas író dedikálja N című regényét
(Galaktika Magazin)
14.30
32 stand
Khalid Boudou dedikál
(Nyitott Könyvműhely)
15.00 – 16.00
10 stand
Komjáthy István – Dóka Péter Betyárvilág című kötetét a szerző és Szántói Krisztián grafikus dedikálják
(Móra Kiadó)

15.00
12 stand
Fejős Éva dedikálja Dalma című új regényért
(Ulpius-Ház Kiadó)
15.00
16 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Félix J. Palma dedikálja Az idő térképe című kötetét
(Európa Könyvkiadó)

15.00
19 stand
Kőrösi Zoltán és Huncik Péter dedikálnak
(Kalligram Kiadó)

15.00 – 16.00
30 stand
Borsos Balázs és Magyar Zoltán dedikálja A magyar népi kultúra régiói I-II. kötetét
I. kötet: Borsos Balázs Dunántúl, Kisalföld, Alföld;
II. kötet: Magyar Zoltán Felföld, Erdély, Moldva
(M-érték Kiadó)

15.00
31 stand
Veiszer Alinda dedikálja Záróra – Harminc őszinte beszélgetés című kötetét
(Alexandra Kiadó)

15.00
34 stand
Tráj Gyula dedikál
(Jaffa Kiadó)
15.00 – 16.00
43 stand
Asztalos Morell Ildikó dedikál
(Líra Könyv)
15.00
G 5 stand
Zentai Tünde dedikálja A Dél-Dunántúl festett templomai monográfia-sorozat köteteit (Adorjás, Kórós, Kovácshida, Patapoklosi, Rétfalu, Drávaiványi)
(Pro Pannónia Kiadó)

15.00 – 16.00
G 7 stand
Varsányi Erika dedikálja Szociális munka és kultúra című könyvét
(Pont Kiadó)

15.00
G 17 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Duąan ©imko szlovák szerző dedikál
(Napkút Kiadó)

15.00
F 9 stand
Lovász Andrea dedikálja a Navigátor gyermekirodalmi lexikont
(Cerkabella Kiadó)
15.00
K 3 stand
Nagy Gábor dedikál
(Magyar Napló Kiadó)

15.00
K 3 stand
Nyerges Magdolna dedikálja a Magyar feltalálók és tudósok című új, ifjúsági ismeretterjesztő könyvét
(Széphalom Könyvműhely)

15.00
K 5 stand
Robert J. Sawyer Hugo- és Nebula-díjas kanadai szerző, a Flashforward című kötet szerzője dedikálja a Lélekhullám című új kötetét
(Galaktika Magazin)

15.00
K 5/A standja
Turcsány Péter dedikálja Arc és Lélekzet című kötetét
(Kráter Műhely Egyesület)

15.30
9 stand
Böjte Csaba dedikálja Iránytű a végtelenhez című kötetét
(Helikon Kiadó)

16.00 – 17.00
10 stand
Lackfi János dedikálja Domboninneni mesék címmel megjelent új meseregényét
(Móra Kiadó)

16.00
12 stand
Ugron Zsolna dedikálja az Úrilányok Erdélyben című kötetét
(Ulpius-Ház Kiadó)

16.00
16 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Krzysztof Varga dedikálja Műmárvány síremlék című kötetét
(Európa Könyvkiadó)

16.00
19 stand
Kukorelly Endre dedikál
(Kalligram Kiadó)

16.00
22 stand
Kányádi Sándor és Keresztes Dóra dedikálnak
(Holnap Kiadó)

16.00
31 stand
Müller Péter dedikálja Isten bohócai című kötetét
(Alexandra Kiadó)

16.00
43 stand
Kovács András Ferenc dedikál
(Magvető Kiadó)
16.00 – 19.00
49 standja
Ernyey Béla és Balaton Dóra dedikálja Ünnepek és hétköznapok című szakácskönyvüket
(Boook Kiadó)

16.00 – 17.00
56 stand
Marton Levente dedikálja Konyhanyelv című könyvét
(Aréna 2000 Kiadó)

16.00
58 stand
Adamkó Fanni dedikálja Cukorlányok című kötetét
(Fapadoskönyv.hu)

16.00
G 5 stand
Békés Sándor dedikálja A slapaj visszanéz című kispróza kötetét
(Pro Pannónia Kiadó)

16.00 – 17.00
G 7 stand
Szávai Géza dedikálja könyveit
(Pont Kiadó)

16.00
G 8 stand
Háy János dedikálja Háyland című kötetét
(Palatinus Kiadó)

16.00
F 4 stand
Leiner Laura dedikálja A Szent Johanna gimi 4., Barátok című kötetét
(Ciceró Könyvstúdió)

16.00
F 8 stand
Varró Dániel és Maros Krisztina dedikálják az Akinek a lába hatos és Varró Dániel korábbi köteteit
(Manó Könyvek)

16.00
F 9 stand EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Andrus Kivirähk (Észtország) és Kira Poutanen (Finnország) dedikálnak
(Cerkabella Kiadó)

16.00
K 3 stand
Falusi Márton dedikál
(Magyar Napló Kiadó)

16.00 – 18.00
K 4 stand
Csoóri Sándor dedikál
(Nap Kiadó)

16.30
43 stand
Olen Steinhauer dedikál
(Athenaeum Kiadó)

16.30
F 11 stand
Bartos Erika dedikálja Bogyó és Babóca című kötetét
(Pagony Kiadó)

17.00 – 18.00
10 stand
A Három bajusz gazdát keres című könyvet a szerző, Vig Balázs és Kárpáti Tibor grafikus dedikálják
(Móra Kiadó)

17.00
12 stand
Kiss Ádám dedikálja Szütyiő című kötetét
(Ulpius-Ház Kiadó)

17.00
16 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Rui Cardoso Martins dedikálja És ha nagyon meg szeretnék halni című kötetét
(Európa Könyvkiadó)

17.00
17 stand
Pünkösti Árpád és Fischer-Halász István dedikálja Fischer egypercesek című könyvüket
(Kossuth Kiadó)

17.00
22 stand
Buda Ferenc, Kalász Márton, Romhányi Török Gábor és Nagy András dedikálnak
(Holnap Kiadó)

17.00
25 stand
Heller Ágnes és Kőbányai János dedikálnak
(Múlt és Jövő Alapítvány)

17.00
31 stand
Gundel Takács Gábor dedikálja A sport művészete – Beszélgetések arról, amit nem lehet megtanítani című kötetét
(Alexandra Kiadó)

17.00
34 stand
Mezei Elmira és Szendi Gábor dedikálnak
(Jaffa Kiadó)

17.00
37 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Kyriacos C. Markides, a ciprusi díszvendég író dedikálja a Ciprusi mágus című kötetét
(Édesvíz Kiadó)

17.00
38 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Andreï Makine francia szerző dedikál
(Ab Ovo Kiadó)

17.00
F 11 stand
Zalán Tibor és Baranyai András dedikálják Rettentő görög vitéz című kötetüket
(Pagony Kiadó)

17.00
K 3 stand
Turai Laura dedikál
(Magyar Napló Kiadó)
17.30
19 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Jan Novák, a cseh és Pavol Rankov, a szlovák díszvendég írók dedikálnak
(Kalligram Kiadó)

17.30
43 stand
Grecsó Krisztián dedikál
(Magvető Kiadó)
17.30
F 11 stand
Berg Judit és Agócs Írisz dedikálják Maszat című kötetüket
(Pagony Kiadó)

18.00
9 stand
Lackfi János dedikálja új verseskötetét és új novelláskötetét
(Helikon Kiadó)

18.00 – 20.00
16 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Per Olov Enquist, a Budapest nagydíjas svéd díszvendég író dedikálja Egy másik élet című kötetét
(Európa Könyvkiadó)

18.00
34 stand
Mörk Leonóra és Tari Annamária dedikálnak
(Jaffa Kiadó)

18.00 – 19.00
K 3 stand
Dr. Zalaváry István dedikálja Genetikailag manipulált című kötetét
(Széphalom Könyvműhely)

19.00 – 20.00
30 stand
drMáriás dedikálja Nem élhetek Milosević nélkül című kötetét
(Noran Könyvesház)



Április 17. vasárnap
Termekben zajló programok


10.00 – 17.00
Gyereksarok
Bilimbo Játszóháza. Mese, játék, kézműveskedés.
Bilimbo mesés órái, 4-5 perces asztali mesék, sok bábozás – elsősorban 1-4
éveseknek

10.00 – 14.00
Gyereksarok
Kézműveskedés a természet kincseivel, Erdélyi Andreával
10.00 – 11.00
Gyereksarok
Nyúl Péter kalandjai – interaktív játék
(General Press Kiadó)

10.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Drago Jančar, a szlovén díszvendég író A névtelen fa című kötetének bemutatója (A kötet a L’Harmattan Kiadó Valahol Európában című sorozatában jelent meg)
Résztvevők: a szerző, Csordás Gábor és Gállos Orsolya fordító
(MKKE, L’Harmattan Kiadó)

10.30 – 13.30
Márai Sándor terem
A Lilium Aurum Könyv- és Lapkiadó bemutatja:
A Borúra derű című kötetet
A mesékből felolvas: Pomázi Adél
Moderátor: Hazai György, akadémikus
Védnök Őexc. Hasan Kemal GÜR, a Török Köztársaság nagykövete
Pomázi Adél Holnap hétfő című kötetét
Résztvevők: a szerző, Mészáros Sándor szerkesztő, José M. Valdemoro Giménez spanyol nagykövet-helyettes
(Lilium Aurum Könyv- és Lapkiadó, Dunaszerdahely)

10.30 – 11.00
Gyereksarok
A kis ló Tündérországban – Menyhért Anna mesél
(Csodaceruza Kiadó)

11.00 – 13.00
Osztovits Levente terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Lettre – L’Harmattan matiné – Beszélgetések a közös európai történelem irodalmi feldolgozásának dilemmáiról
Résztvevők: Esterházy Péter, Clare Azzopardi (Málta), Drago Jančar (Szlovénia), Jean Portante (Luxembourg), Pavol Rankov (Szlovákia), Jean Rouaud (Franciaország)
Moderátor: Csordás Gábor
(MKKE, Lettre, L’Harmattan Kiadó)

11.00 – 12.00
Szabó Magda terem
Ungvári Tamás könyvbemutatója
Résztvevők: a szerző és Bródy János
(Scolar Kiadó)
11.00
Hess András terem
Borgos Anna – Szilágyi Judit Nőírók és írónők – Irodalmi és női szerepek a Nyugatban című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerzők
Moderátor: Kelevéz Ágnes irodalomtörténész, a Petőfi Irodalmi Múzeum munkatársa
(Noran Könyvesház)

11.00 – 12.00
Könyvtáros Klub
20 éves a hazai CD-ROM kiadás
Előadó: Árkos Iván
(MKE Műszaki Szekció)

11.00 – 11.30
Gyereksarok
Kerekítő – mondókák, ölbeli játékok a legkisebbeknek, Jakabos Judittal
(Naphegy Kiadó)

11.00 – 12.00
Gyereksarok
Vilma ruhája – képeskönyv Vilmáról, egy cserfes, minden lében kanál kislányról. Készíts te is ruhát Vilmának a könyv illusztrátorával, Horváth Mónikával!
(Pagony Kiadó)

11.30 – 12.00
Gyereksarok
Samu – mesés, játékos könyvbemutató 3 éveseknek, Rofusz Kingával
(Csodaceruza Kiadó)

12.00 – 13.00
Kner Imre terem
Albert Gábor Kiért szól a hidasi harang című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Szávai Géza és Pécsi Györgyi
(Pont Kiadó)

12.00 – 13.00
Könyvtáros Klub Kiadók és könyvtárak együttműködése a szakkönyvek digitalizálásában
Előadók: Schenk Borbála szerkesztő és Bázing Zsuzsanna ügyvezető igazgató (Dialóg Campus Kiadó)
Moderátor: Sándor Gertrúd szekcióelnök
(MKE Jogi Szekció)

12.00 – 13.00
Gyereksarok
Énekeljünk együtt! Workshop Andrádi Zsanettel! Itt az alkalom, hogy egy
igazi művésznőtől tanuljanak énekelni a gyerekek. Andrádi Zsanett, a
népszerű musical csillag bevezeti a gyerekeket a színház és zene varázslatos világába.
(Gemini Kiadó)

13.00 – 14.00
Könyvtáros Klub Családbarát könyvtárak
FSZEK Terézvárosi Gyermekkönyvtár, Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár, Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ
Moderátor: Karakasné Kőszegi Katalin
(MKE Gyermekkönyvtáros Szekció)

13.00 – 14.00
Gyereksarok
Illés Györgyi Beszéd utca 3. című könyvének játékos-mesés bemutatója
(Naphegy Kiadó)

13.00 – 17.00
Gyereksarok
Társasjáték-barlang – fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA
játékokkal

13.30 – 14.30
Hess András terem
Kitört a pizzaháború!
A Pizzamaffia Keresztapja Budapesten! – könyvbemutató Khalid Boudouval
Résztvevők: a szerző, és Wekerle Szabolcs tolmács
Moderátor: Hegedűs Claudia
(Nyitott Könyvműhely)

14.00 – 15.00
Osztovits Levente terem
Az Év Kiadója, valamint az Év Vidéki és az Év Fővárosi könyvesboltja díjainak átadása
Az elismeréseket az MKKE Elnökségének képviselője adja át. A díjakat Karsay Zsófia Ferenczy Noémi díjas keramikus készítette.
A Budai-díjak átadása
A díjakat dr. Láng Zsolt, Budapest II. kerület polgármestere nevében Ötvös Zoltán vezetőtanácsos adja át.
(MKKE, Budapest, II. kerület Önkormányzata)

14.00 – 15.00
Szabó Magda terem
A könyv jövője – a jövő könyve –
a digitális könyvkiadás és forgalmazás aktuális kérdései
Résztvevők: Brenyó József kiadóvezető és Farkas István e-könyv szakértő
Moderátor: Kun Zsuzsa
(Digitalbooks.hu)

14.30 – 15.30
Márai Sándor terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Soknyelvű Európa
Az európai uniós irodalmi díszvendégségre érkező szerzők bemutatkozása
Résztvevők: Andrus Kivirähk (Észtország), Tomas Venclova (Litvánia), Vassilis Vassilikos (Görögország), Paul Emond (Belgium), Clare Azzopardi (Málta) és Marco Malvaldi (Olaszország)
Moderátor: Bojtár Endre
Közreműködik: Halasi Zoltán és Szilágyi Ákos
(MKKE, 2000 folyóirat, Lettre)

15.00
Supka Géza terem
Soma Mamagésa Új egyensúly című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Hoppál Borbála
(Jaffa Kiadó)

15.00
Hess András terem
Ehető laboratóriumi kísérletek – a Konyhatudomány sorozat bemutatója
Moderátor: a Csodák Palotájának előadója
(Akadémiai Kiadó)

15.00
Kner Imre terem
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Hogyan felejtsünk el egy nőt? – beszélgetés Dan Lungu román íróval
Résztvevők: a szerző, Kőrössi P. József és Lakatos Mihály műfordító
(Magvető Kiadó)

15.00 – 16.00
Könyvtáros Klub Magyarországi gondolkodók – 18. század. Bölcsészettudományok I.
(Magyar remekírók sorozat)
„Az vagyok, aki voltam, és az leszek, aki vagyok.” – Mikes Kelemen füveskönyve (Lazi Kiadó)
Pódiumbeszélgetés a Magyar remekírók sorozatban megjelent kiadványról
Résztvevők: Tüskés Gábor, Lengyel Réka
Moderátor: Szörényi László irodalomtörténész
(Kortárs Kiadó, MKE)

15.00 – 16.00
Gyereksarok
Csodálatos Madaraink – történetek hazánk csodálatos madarairól
Fotókkal és madárhanggal illusztrált előadás kicsiknek és nagyobbaknak. Az előadás végén a gyerekek lerajzolják a nekik legjobban tetsző részeket.
(Telegdi Ágnes)

15.00 – 16.00
2 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Nico Helminger, a luxemburgi díszvendég író Schwarzloch című kötetének bemutatója
Résztvevők: az író és Szabó Kristóf fordító
(MKKE, Orpheusz Kiadó)

16.00 – 18.00
Teátrum
Születésnapi Irodalmi Szalon
Házigazda: Tarján Tamás
Résztvevők: a 85 éves: Vasadi Péter, 80 éves: Czigány György, Poszler György, Szakonyi Károly, 75 éves: Bárdos Pál, Buda Ferenc, Fenákel Judit, Kabdebó Lóránt, Ungváry Rudolf, 70 éves: Jankovics Marcell, Kis Pintér Imre, Komáromi Gabriella, Szakolczay Lajos, Végel László, 60 éves: Barna Imre, Dérczy Péter, Kőbányai János, Kukorelly Endre, Markó Béla, Turcsány Péter, 50 éves: Kemény István
(MKKE)

16.00 – 17.30
Szabó Magda terem
A keresztényüldözések története – Üldözők és üldözöttek régen és ma – kerekasztal beszélgetés
Résztvevők: Ruff Tibor teológus, Kulcsár Árpád történész, Grüll Tibor történész és Répás László filológus
Moderátor: Horváth András történész
(Patmos Records)

16.00 – 17.00
Könyvtáros Klub A Tartsd jól a bestiát! című könyv bemutatója
Résztvevők: Fábri Anna és Dede Franciska
(Kortárs Kiadó, MKE)

16.00 – 17.00
Gyereksarok
Wass Albert mesevilága – kézműves foglalkozás és mesemondás
Résztvevők: Tömöry Márta bábművész és Benczédi Eszter színművész
(Kráter Műhely Egyesület)

17.30 – 19.00
Szabó Magda terem
Harc Jeruzsálemért – A radikális iszlám, a Nyugat és a Szent Város jövője – kerekasztal-beszélgetés
Résztvevők: Heller Ágnes filozófus, Tatár György filozófus, Gábor György vallásfilozófus és Vajda Mihály filozófus
Moderátor: Morvay Péter újságíró
(Patmos Records)

18.00
Márai Sándor terem
A bor filozófiája
Résztvevő: Kántor Endre
(Jaffa Kiadó)

Standokon zajló dedikálások

10.00
19 stand
Kukorelly Endre dedikál
(Kalligram Kiadó)

10.00
F 5 stand
Spote Stany és Bosnyák Viki dedikálják a Budapesti kis boszorkány című kötetet
(Scolar Kiadó)

11.00 – 12.00
10 stand
Borbás Mária dedikálja Így írtunk mi, avagy a műfordító sem fenékig tejfel című kötetét
(Móra Kiadó)

11.00
19 stand
Komoróczy Géza dedikál
(Kalligram Kiadó)

11.00
22 stand
Kányádi Sándor és Keresztes Dóra dedikálnak
(Holnap Kiadó)

11.00
25 stand
Heller Ágnes és Kőbányai János dedikálnak
(Múlt és Jövő Alapítvány)

11.00 – 12.00
G 7 stand
Szávai Ilona várja a Fordulópont folyóirat barátait, olvasóit
(Pont Kiadó)

11.00
F 5 stand
Marék Veronika és Richly Zsolt dedikálják A kékpöttyös elefánt című kötetüket
(Vivandra Kiadó)

11.00
F 8 stand
Gábor Emese dedikálja Téli mondókák, Tavaszi mondókák és további illusztrált mesekönyveit
(Manó Könyvek)

11.00
F 9 stand
Szegedi Katalin Lenka, Takács Mari Csiri-biri torna-tár című kötetét dedikálja
(Csimota Kiadó)

12.00
9 stand
Kányádi Sándor dedikál
(Helikon Kiadó)

12.00 – 13.00
30 stand
Borgos Anna és Szilágyi Judit dedikálja a Nőírók és írónők – Irodalmi és női szerepek a Nyugatban című kötetet
(Noran Könyvesház)

12.00
42 stand
Ungvári Tamás dedikál
(Scolar Kiadó)

12.00
G 25 stand
Szücs György dedikálja Vargha Mihály Műterem, 35 című albumát, melynek előszavát írta
(Pallas-Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

12.00
F 11 stand
Horváth Mónika dedikálja Vilma levese című kötetét
(Pagony Kiadó)
13.00 – 14.00
10 stand
Gálvölgyi János dedikálja az Erich Kästner Május 35. című hangoskönyvet
(Móra Kiadó)

13.00
19 stand
Sándor Iván dedikál
(Kalligram Kiadó)

13.00
39 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Drago Jančar, a szlovén díszvendég író dedikál
(L’Harmattan)

13.00
42 stand
Bródy János dedikál
(Scolar Kiadó)

13.00
G 7 stand Albert Gábor dedikálja a Kiért szól a hidasi harang című kötetét
(Pont Kiadó)

14.00
9 stand
Lackfi János dedikál
(Helikon Kiadó)

14.00 – 15.00
10 stand
Pozsár Edit dedikálja a Már tudok olvasni sorozatban megjelent Pepi kalóz és az elrabolt királylány című kötetét
(Móra Kiadó)

14.00
19 stand
Kőrösi Zoltán dedikál
(Kalligram Kiadó)

14.00
31 stand
Makány Márta dedikálja Esküvő című kötetét
(Alexandra Kiadó)

14.00
F 5 stand
Fráter Erzsébet dedikálja a Csíkszentmihályi Berta – Fráter Erzsébet Mesés növények, növényes mesék című kötetet
(Scolar Kiadó)

14.00
G 5 stand
Fedeles Tamás dedikálja „Eztán Pécs tűnik szemünkbe” – A város középkori históriája 1009-1526 című monográfiáját
(Pro Pannónia Kiadó)

14.00 – 15.00
G 7 stand
Szávai Géza dedikálja könyveit
(Pont Kiadó)

14.00 – 15.00
K 3 stand
Horváth Jenő dedikálja Fényszakadások című verseskönyvét
(Széphalom Könyvműhely)

14.30
32 stand
Khalid Boudou dedikál
(Nyitott Könyvműhely)
15.00
12 stand
Kormos Anett dedikálja rendhagyó Dumaszínházas interjú-kötetét
(Ulpius-Ház Kiadó)

15.00
19 stand
Csányi Vilmos dedikál
(Kalligram Kiadó)
15.00
30 stand
Sárközi Mátyás dedikálja Vidító című kötetét
(Noran Könyvesház)

15.00
31 stand
Al Ghaoui Hesna dedikálja Háborúk földjén – Egy tudósítónő vallomásai a válságövezetek megrázó hétköznapjairól című kötetét
(Alexandra Kiadó)

15.00
34 stand
Palotás Petra és Bornai Tibor dedikálnak
(Jaffa Kiadó)
15.00 – 16.00
34 stand
Nagy V. Rita Teológia és antiszemitizmus című könyvét dedikálja
(Jószöveg Műhely)
15.00 – 17.00
49 stand
Bereznay Tamás dedikálja Főzni gyerekjáték című szakácskönyvét
(Boook Kiadó)

15.00
G 5 stand
Halmai Tamás dedikálja Kalligráfia című verseskötetét
(Pro Pannónia Kiadó)

15.00
G 17 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Duąan ©imko szlovák szerző dedikál
(Napkút Kiadó)

15.00
F 5 stand
Kapala Györgyi dedikálja Ezüst mesekönyv című kötetét
(Scolar Kiadó)

15.00 – 16.00
K 4 stand
Kiss Gy. Csaba dedikál
(Nap Kiadó)

16.00
9 stand
Csoóri Sándor dedikál
(Helikon Kiadó)

16.00 – 17.00
10 stand
Nógrádi Gábor dedikálja Gyerünk haza! című legújabb regényét
(Móra Kiadó)

16.00
12 stand
Vass Virág dedikálja Sokszor csókol, India! című legújabb regényét
(Ulpius-Ház Kiadó)

16.00
16 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Tomas Venclova, a litván díszvendég dedikálja Vilnius című kötetét
(Európa Könyvkiadó)

16.00
19 stand
Egressy Zoltán és Bombitz Attila dedikálnak
(Kalligram Kiadó)

16.00
31 stand
Pierrot és Szélesi Sándor dedikálják Jumurdzsák gyűrűje című kötetüket
(Alexandra Kiadó)

16.00
34 stand
Soma Mamagésa és Hoppál Bori dedikálnak
(Jaffa Kiadó)
16.00 – 17.00
34 stand
Rugási Gyula Örökkévaló képmás című könyvét dedikálja
(Jószöveg Műhely)

16.00
43 stand
EURÓPAI UNIÓS DÍSZVENDÉGSÉG
Dan Lungu román szerző dedikál
(Magvető Kiadó)

16.00
F 4 stand
Leiner Laura dedikálja A Szent Johanna gimi 4., Barátok című kötetét
(Ciceró Könyvstúdió)

16.00
F 8 stand
Hohol Ancsa és Boris Juli dedikálják Terka a piacon, Terka és a varázscsizma, Terka, a világutazó című könyveket
(Manó Könyvek)

16.00
F 11 stand
Marék Veronika dedikálja Boribon című kötetét
(Pagony Kiadó)

16.00 – 18.00
K 4 stand
Csoóri Sándor dedikál
(Nap Kiadó)

17.00
16 stand
Vámos Miklós dedikálja A csillagok világa című kötetét
(Európa Könyvkiadó)

17.00
19 stand
Szászi Júlia és Kornis Mihály dedikálnak
(Kalligram Kiadó)

17.00
34 stand
Badár Sándor és Horváth János dedikálnak
(Jaffa Kiadó)


Szabadtéri színpadon zajló programok

Április 15. péntek

17.00 – 18.00
A Bihari Táncegyüttes gyermekcsoportjainak műsora
(MKKE)


Április 16. szombat

11.00 – 12.00
A Kaláka Együttes koncertje
(MKKE)


Április 17. vasárnap


15.00
A Szélkiáltó Együttes Márai verseket bemutató koncertje
(Helikon Kiadó és MKKE)



Kiállítások


Millenáris Duna – nyitott könyv
Teátrum – A magyar Uniós Elnökség egyik fő célkitűzéséhez, a Duna
Előtér -stratégiához kapcsolódó átfogó fotókiállítás. Hegedűs2 László, Dobosy László, Klotz Miklós, Bozsó András, Csontó Lajos, Fátyol Viola, Gyenis Tibor, Hangay Enikő, Hermann Ildi, Illés Barna, Kemenesi Zsuzsanna, Molnár Zoltán, Szalontai Ábel és Telek Balázs művészi felvételei.
A Magyar Fotográfusok Háza – Mai Manó Ház fotókiállítása

Millenáris – Kiállítás Háy János rajzaiból és festményeiből
Jövő Háza előtér

Millenáris Fogadó 1348 – Marcel Ruijters holland képregény-rajzoló kiállítása
Képregénysziget

Millenáris Fogadó 30 illusztráció
– Csigagaléria A Magyar Illusztrátorok Társaságának kiállítása

Millenáris Fogadó Új fejezet
– Csigagaléria Újabb művek a Magyar Művészkönyvalkotók Társaságának műtermeiből
Hozzászólások: Új hozzászólás
Még nincs hozzászólás
Legfrissebb mozgóképes hírünk:
Legfrissebb fórum témáink:
Porcelán monogram
Milyen lámpa test?
Kik rejtőznek a szignók mögött?
Segítségre lenne szükségem!
Ki lehet Ő?
Fára festett olaj
Antik varrógép
Mennyit ér ez a váza?
Segítség milyen jelzés ez
Segítség!
Antikregiseg.hu műkincsportál: Régiségbolt és Antikvárium egy helyen
Csodaszarvas műkereskedelmi portál

Honlapunkról
Hogyan adhatok el?
Hogyan vásárolhatok?Ingyenes hirdetésfeladás!

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Írjon nekünk!
Hírlevelet kérek

Művész adatbázis
Művészeti fogalomtár
Antikrégiség.hu Mesetár Antikrégiség.hu Akadémia

Videók
Árverési hírek
Kulturális hírek
Történelmi hírek

KÖVESSEN MINKET: Facebook KÖVESSEN MINKET: Twitter KÖVESSEN MINKET: Youtube KÖVESSEN MINKET: Google+ KÖVESSEN MINKET: Pinterest
© 2018 Antikrégiség.hu | Hírlevél | Elérhetőség | Üzletszabályzat | Médiaajánlat | Szerzői jogok | Antikrégiség.hu adatvédelmi elvei