Ékszer, festmény, műtárgy felsőfokon a BÁV aukcióján | Antikrégiség.hu
Antikregiseg.hu mûkincsportál: Régiségbolt és Antikvárium egy helyen
Csodaszarvas Kulturális és Mûkereskedelmi Portál: online piactér antik mûtárgy  kortárs régiség könyv
Keresés az Antikrégiség.hu Piactéren Részletes keresés >>>
Kövesse az Antikrégiség.hu Portált Facebookon!!


Régiség kategóriák:
RSS feliratkozás: Antik bútor Antik bútor (6377)
RSS feliratkozás: Bélyeg Bélyeg (3148)
RSS feliratkozás: Egyéb régiség Egyéb régiség (3786)
RSS feliratkozás: Ékszer Ékszer (368)
RSS feliratkozás: Ezüst, fémtárgy Ezüst, fémtárgy (888)
RSS feliratkozás: Festmény Festmény (3417)
RSS feliratkozás: Grafika, rézkarc Grafika, rézkarc (579)
RSS feliratkozás: Hangszer Hangszer (735)
RSS feliratkozás: Képeslap Képeslap (1130)
RSS feliratkozás: Lámpa, csillár Lámpa, csillár (1055)
RSS feliratkozás: Militária, fegyver Militária, fegyver (723)
RSS feliratkozás: Műszaki tárgyak Műszaki tárgyak (1999)
RSS feliratkozás: Néprajzi tárgy Néprajzi tárgy (452)
RSS feliratkozás: Óra Óra (868)
RSS feliratkozás: Papírrégiség Papírrégiség (900)
RSS feliratkozás: Pénz, érme Pénz, érme (1643)
RSS feliratkozás: Porcelán, kerámia Porcelán, kerámia (4235)
RSS feliratkozás: Szobor Szobor (885)
RSS feliratkozás: Textil, szőnyeg Textil, szőnyeg (1227)
RSS feliratkozás: Üveg, kristály Üveg, kristály (1206)
RSS feliratkozás: Vallási tárgyak Vallási tárgyak (245)


Könyv kategóriák:
RSS feliratkozás: Antik könyv Antik könyv (1799)
RSS feliratkozás: Életmód, egészség Életmód, egészség (248)
RSS feliratkozás: Gasztronómia Gasztronómia (196)
RSS feliratkozás: Gazdaság, üzlet Gazdaság, üzlet (58)
RSS feliratkozás: Gyerekkönyv Gyerekkönyv (513)
RSS feliratkozás: Idegen nyelvű Idegen nyelvű (354)
RSS feliratkozás: Irodalom, regény Irodalom, regény (2163)
RSS feliratkozás: Lemez, CD, DVD Lemez, CD, DVD (1302)
RSS feliratkozás: Műszaki könyv Műszaki könyv (290)
RSS feliratkozás: Művészeti könyv Művészeti könyv (567)
RSS feliratkozás: Nyelvkönyv, szótár Nyelvkönyv, szótár (164)
RSS feliratkozás: Régi diafilm Régi diafilm (137)
RSS feliratkozás: Régi újság, folyóirat Régi újság, folyóirat (1778)
RSS feliratkozás: Sport Sport (183)
RSS feliratkozás: Tankönyv Tankönyv (524)
RSS feliratkozás: Történelem Történelem (557)
RSS feliratkozás: Tudományos könyv Tudományos könyv (522)
RSS feliratkozás: Útikönyv, földrajz Útikönyv, földrajz (255)
RSS feliratkozás: Vallási könyv Vallási könyv (596)


Galéria: online tárlatok
RSS feliratkozás: Festmény kiállítás Festmény kiállítás
RSS feliratkozás: Fotográfia kiállítás Fotográfia kiállítás
RSS feliratkozás: Iparművészet Iparművészet
RSS feliratkozás: Kerámia kiállítás Kerámia kiállítás
RSS feliratkozás: Szobor kiállítás Szobor kiállítás
RSS feliratkozás: Textil kiállítás Textil kiállítás
RSS feliratkozás: Történelmi kiállítás Történelmi kiállítás
Segítség:
Hogyan adjak el?
Hogyan vásároljak?
Kövessen minket!
Kövesse az Antikrégiség.hu TV adásait a YOUTUBE-on!
Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Twitteren!! Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Twitteren!!
Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Facebookon!! Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Facebookon!!
Hirdetések
RSS feliratkozás: Hírek ÖSSZES HÍR RSS feliratkozás: Árverési hírek ÁRVERÉSI HÍREKRSS feliratkozás: Kulturális hírek KULTURÁLIS HÍREKRSS feliratkozás: Történelmi hírek TÖRTÉNELMI HÍREK RSS feliratkozás: Mozgóképes hírek MOZGÓKÉPES HÍREK RSS feliratkozás: Naptár idõpontok NAPTÁR

Ékszer, festmény, műtárgy felsőfokon a BÁV aukcióján

Megosztás

2012.05.25. | Kulturális hírek

Továbbítás e-mailben | Nyomtatás
Három napig – kedden, szerdán és csütörtökön – tartott a BÁV 60., jubileumi aukciója.


Az első napon az aukciósház erősségével, az ékszerárveréssel magasra került a mérce. Egyaránt kelendők voltak a tetszetős néhány tízezer forintos ékszerek, a két- háromszázezresek, és a milliós nagyságrendű, akár befektetésnek is alkalmas darabok. A legmagasabb áron, 3,8 millióért egy 6,5 karátnyi briliánssal díszített fülbevaló ment el. Két szoliter gyűrű közül az egyik 2,2 millióra, a másik 1,5 millióra jutott. Tarján Huber Oszkártól, a szecesszió neves ötvösművészétől származott az árverés egyik legszebb tétele. A 18 karátos arany, topázzal ékített, különleges zománctechnikájú függőt 65 ezer forintról 160 ezerre verték fel. Sokan licitáltak 350 ezer forintról 1,2 millióig az összesen 6 karátnyi briliánst tartalmazó nyakláncból és fülbevalóból álló garnitúrára.

A festménynapon a legtöbbet egy 1928-ra datált Barcsay Jenő képért adták. A hosszú lappangás után felbukkant Csendélet körtékkel a művész korai, szentendrei működése előtt született, ezekből az évekből nem sok Barcsay-festmény maradt meg, ezért versenyeztek érte 1,8 millió forintról 6 millióig. Kádár Bélától a biblikus témájú Háborgó tengeren című gouache kikiáltási áron, 3,2 millió forintért kelt el. Hatvany Ferenc gyönyörű aktképe évtizedek óta rejtőzködött, előkerülése igazi szenzációt jelentett, amit az is bizonyít, hogy 1,6 millióról 2,8 millióra licitálták. Több mint ötszörös áron, 2 millió forintért ment el Pekáry István újromantikus virágcsendélete.

Sokat lépett előre ifjú Markó Károly 1865-ös olasz tájképe, midőn 950 ezer forintos indítás után elérte a 2,2 milliós leütést. Karlovszky Bertalan szalonképe is több licitlépcsőt tett meg, míg elérte a 1,7 millió forintot.

Nagy nevek szerepeltek a kortárs szegmensben. Bukta Imre friss, 2011-es, méretes, vegyes technikájú papír munkája, a Gereblyéző 1,2 milliót ért meg valakinek. Nádler István stilizált folklórelemeket tartalmazó 1969-es Feszítés című olajképéért csaknem ötszörös árat, 2,4 millió forintot adtak.

A magas kvalitású és kiválóan feldolgozott változatos műtárgyanyag antik és 20. századi ezüstökkel, használati és dísztárgyakkal, plasztikákkal, Zsolnay és más porcelánokkal, díszüvegekkel a szakértő gyűjtőket vonzotta. Sokan és sokáig licitáltak, még a néhány tízezres darabok is szárnyaltak. Egy bécsi szecessziós cukordoboz 100 ezer forintról 240 ezerre, egy fogvájótartó 30 ezerről 120 ezerre lépett. De egy pesti art deco kiöntőgarnitúrának is sikere volt, 850 ezer forintról 1,2 millióra ment fel. Ritkasága miatt ment fel 420 ezer forintra egy kínai mesejelenetes Zsolnay dísztál. A dokumentumértékű kisméretű váza, Zsolnay Vilmos szignójával a máz-kísérletek egyik darabja volt, így nem csoda, hogy 50 ezer forintról 180 ezerig tartott a licit érte. A katalógus címlapján szereplő augsburgi empire gyertyatartó-párért két és félszeres árat, 1,2 millió forintot adtak. Ugyanennyit ért egy figurális, historizáló állólámpa is. A szobor anyagban Borsos Miklós rézlemez domborműve 2,8 millióért, Aphrodité születése című klasszikus vonalú bronzszobra 1,4 millióért került új tulajdonosához.

Forrás: MTI

Vissza az összes hírhez >>>
 
Hozzászólások: Új hozzászólás
Még nincs hozzászólás
Legfrissebb mozgóképes hírünk:
https://youtu.be/yvH8afI-7LU?si=xjxD6ax58ifdzNkA
Legfrissebb fórum témáink:
Pictures
Számomra ismeretlen
Olvashatatlan aláírás
festő szignó alapján
Kerámia beazonosítása
Kik rejtőznek a szignók mögött?
honnan származhat
szignó keresés
Kinek a szignója???
Ószi tájkép
Antikregiseg.hu mûkincsportál: Régiségbolt és Antikvárium egy helyen
Csodaszarvas mûkereskedelmi portál
Megtalál minket Qr kód alapján is KÖVESSEN MINKET: Facebook KÖVESSEN MINKET: Twitter KÖVESSEN MINKET: Youtube KÖVESSEN MINKET: Tiktokon KÖVESSEN MINKET: Pinterest

Honlapunkról
Hogyan adhatok el?
Hogyan vásárolhatok?
Ingyenes hirdetésfeladás!

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Írjon nekünk!
Hírlevelet kérek

Művész adatbázis
Művészeti fogalomtár
Antikrégiség.hu Mesetár
Antikrégiség.hu Akadémia

Videók
Árverési hírek
Kulturális hírek

Történelmi hírek

© 2026 Antikrégiség.hu | Hírlevél | Elérhetõség | Üzletszabályzat | Médiaajánlat | Szerzõi jogok | Antikrégiség.hu adatvédelmi elvei