Eredeti és sokszorosított grafikák az Arte tavaszi aukcióján | Antikrégiség.hu
Születésnapi újság Ajándék újságok
Antikregiseg.hu mûkincsportál: Régiségbolt és Antikvárium egy helyen
Csodaszarvas Kulturális és Mûkereskedelmi Portál: online piactér antik mûtárgy  kortárs régiség könyv
Keresés az Antikrégiség.hu Piactéren Részletes keresés >>>
Kövesse az Antikrégiség.hu Portált Facebookon!!

Régiség kategóriák:
RSS feliratkozás: Antik bútor Antik bútor (6286)
RSS feliratkozás: Bélyeg Bélyeg (3237)
RSS feliratkozás: Egyéb régiség Egyéb régiség (3719)
RSS feliratkozás: Ékszer Ékszer (359)
RSS feliratkozás: Ezüst, fémtárgy Ezüst, fémtárgy (896)
RSS feliratkozás: Festmény Festmény (3291)
RSS feliratkozás: Grafika, rézkarc Grafika, rézkarc (544)
RSS feliratkozás: Hangszer Hangszer (702)
RSS feliratkozás: Képeslap Képeslap (1381)
RSS feliratkozás: Lámpa, csillár Lámpa, csillár (1028)
RSS feliratkozás: Militária, fegyver Militária, fegyver (733)
RSS feliratkozás: Műszaki tárgyak Műszaki tárgyak (1982)
RSS feliratkozás: Néprajzi tárgy Néprajzi tárgy (430)
RSS feliratkozás: Óra Óra (835)
RSS feliratkozás: Papírrégiség Papírrégiség (1268)
RSS feliratkozás: Pénz, érme Pénz, érme (1644)
RSS feliratkozás: Porcelán, kerámia Porcelán, kerámia (4376)
RSS feliratkozás: Szobor Szobor (810)
RSS feliratkozás: Textil, szőnyeg Textil, szőnyeg (1222)
RSS feliratkozás: Üveg, kristály Üveg, kristály (1077)
RSS feliratkozás: Vallási tárgyak Vallási tárgyak (242)

Könyv kategóriák:
RSS feliratkozás: Antik könyv Antik könyv (1866)
RSS feliratkozás: Életmód, egészség Életmód, egészség (237)
RSS feliratkozás: Gasztronómia Gasztronómia (186)
RSS feliratkozás: Gazdaság, üzlet Gazdaság, üzlet (59)
RSS feliratkozás: Gyerekkönyv Gyerekkönyv (449)
RSS feliratkozás: Idegen nyelvű Idegen nyelvű (362)
RSS feliratkozás: Irodalom, regény Irodalom, regény (1757)
RSS feliratkozás: Lemez, CD, DVD Lemez, CD, DVD (1219)
RSS feliratkozás: Műszaki könyv Műszaki könyv (318)
RSS feliratkozás: Művészeti könyv Művészeti könyv (784)
RSS feliratkozás: Nyelvkönyv, szótár Nyelvkönyv, szótár (176)
RSS feliratkozás: Régi diafilm Régi diafilm (150)
RSS feliratkozás: Régi újság, folyóirat Régi újság, folyóirat (1692)
RSS feliratkozás: Sport Sport (171)
RSS feliratkozás: Tankönyv Tankönyv (541)
RSS feliratkozás: Történelem Történelem (477)
RSS feliratkozás: Tudományos könyv Tudományos könyv (459)
RSS feliratkozás: Útikönyv, földrajz Útikönyv, földrajz (244)
RSS feliratkozás: Vallási könyv Vallási könyv (579)

Galéria: online tárlatok
RSS feliratkozás: Festmény kiállítás Festmény kiállítás
RSS feliratkozás: Fotográfia kiállítás Fotográfia kiállítás
RSS feliratkozás: Iparművészet Iparművészet
RSS feliratkozás: Kerámia kiállítás Kerámia kiállítás
RSS feliratkozás: Szobor kiállítás Szobor kiállítás
RSS feliratkozás: Textil kiállítás Textil kiállítás
RSS feliratkozás: Történelmi kiállítás Történelmi kiállítás
Segítség:
Hogyan adjak el?
Hogyan vásároljak?
Kövessen minket!
Kövesse az Antikrégiség.hu TV adásait a YOUTUBE-on!
Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Twitteren!! Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Twitteren!!
Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Facebookon!! Csatlakozzon az Antikrégiség.hu közösségéhez és kövessen minket a Facebookon!!
Hirdetések
Csodaszarvas ebolt
RSS feliratkozás: Hírek ÖSSZES HÍR RSS feliratkozás: Árverési hírek ÁRVERÉSI HÍREKRSS feliratkozás: Kulturális hírek KULTURÁLIS HÍREKRSS feliratkozás: Történelmi hírek TÖRTÉNELMI HÍREK RSS feliratkozás: Mozgóképes hírek MOZGÓKÉPES HÍREK RSS feliratkozás: Naptár idõpontok NAPTÁR

Eredeti és sokszorosított grafikák az Arte tavaszi aukcióján

Megosztás

2012.03.20. | Kulturális hírek

Továbbítás e-mailben | Nyomtatás
Eredeti és sokszorosított grafikák, művészeti kötetek, könyvillusztrációnak készült egyedi munkák, fotók és egyéb műtárgyak szerepelnek az Arte Galéria szombati, összesen 184 tételt felvonultató árverésén.

A könyvjegy-kedvelőknek tartogat izgalmas darabokat az 1994-ben elhunyt Fery Antal 245 ex librise. A 18 ezer forintért kínált gyűjtemény a grafikus, tervezőgrafikus 1937 és 1968 közötti munkáit tartalmazza. Gy. Szabó Béla 18. századi modorban rajzolt, egyenként szignált tíz fametszete 16 ezer forintos kikiáltási árat kapott.

Eladásra kínálja a galéria Kass János orvosportré-sorozatát. A tíz, egyenként keretezett és szignált rézkarc – például Semmelweisről és Pavlovról – 28 ezer forintos kikiáltási árról indul. Szabó Vladimir könyvillusztrációnak készült tusrajzát, a Csúnya gazdag ember nincs című alkotást 36 ezer forintra árazták.

Aba Novák Vilmos Fésülködők című rézkarca 36 ezer forinttól licitálható. Ugyancsak 36 ezer forintos áron kezd Gross-Bettelheim Jolán Kávéházban című, 1930 körüli ceruzarajza. Barcsay Jenőtől két munka szerepel az aukción: egy tusrajz 24 ezer, egy szitanyomat pedig 16 ezer forintos induló áron.

Gyarmathy Tihamér 1934-es datálású ceruza-kréta Portréja 45 ezer forintos árat kapott. Kondor Bélától két lap szerepel a kínálatban: A dal című, szignált rézkarc 55 ezer, a másik Cervantes: Üvegdiák című, ugyancsak szignált alkotás 36 ezer forintos kikiáltási áron szerepel a kínálatban.

Márffy Ödön akvarelljére, a Vándorra 70 ezer forinttól lehet ajánlatot tenni. A vízfestmény Molnár Ferenc lányának, Sárközi Mártának a hagyatékából való. Rudnay Gyula akvarelljét, a Bábonyt 60 ezer forintról, míg Mednyánszky László füzetlapra rajzolt Völgyecske című munkáját 11 ezer forintról indítják.

A kortárs grafikát mások mellett Bada Dada, Deim Pál, Fehér László, Rékassy Eszter képviseli.

Az aukción megvásárolható a Franciaországba elszármazott, debreceni születésű Kádár Józsefnek a Budapesten született, szintén francia földön letelepedett Szenes Árpád festőművészről készített fotója; az 1982-es szignált fénykép kikiáltási ára 15 ezer forint.

Forrás: MTI

Hozzászólások: Új hozzászólás
Még nincs hozzászólás
Legfrissebb mozgóképes hírünk:
Legfrissebb fórum témáink:
Kik rejtőznek a szignók mögött?
Porcelán készlet beazonosítása
festő szignó alapján
Porcelán jelzés keresés
NFT technológiák
comune di ferrara
Kérdés
Porcelán monogram
erről a jelzésről szeretnék többet tudni
Hollóházi porcelán szett
Csodaszarvas mûkereskedelmi portál
Megtalál minket Qr kód alapján is KÖVESSEN MINKET: Facebook KÖVESSEN MINKET: Twitter KÖVESSEN MINKET: Youtube KÖVESSEN MINKET: Google+ KÖVESSEN MINKET: Pinterest

Honlapunkról
Hogyan adhatok el?
Hogyan vásárolhatok?
Ingyenes hirdetésfeladás!

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Írjon nekünk!
Hírlevelet kérek

Művész adatbázis
Művészeti fogalomtár
Antikrégiség.hu Mesetár
Antikrégiség.hu Akadémia

Videók
Árverési hírek
Kulturális hírek

Történelmi hírek

© 2022 Antikrégiség.hu | Hírlevél | Elérhetõség | Üzletszabályzat | Médiaajánlat | Szerzõi jogok | Antikrégiség.hu adatvédelmi elvei